Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Rövidtávon élhet két tengerima...

Rövidtávon élhet két tengerimalac kenyéren és vízen ?

Figyelt kérdés

Egy fb csoportba láttam így élt két malacka ,és ugye őket kimentették !

Mennyi ideig élhettek így ? Ja és félhomályban voltak nappal is.

Létfontosságú nekik a fény vagy elvannak sötétben is ?



2021. ápr. 10. 16:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A napi ritmus miatt elengedhetetlen hogy ne legyenek folyamatos sötétségben, az állatvédelmi törvény is rendelkezik erről, állat kínzásnak számít ha egesz nap sötétben vannak. A kenyér-víz kombó nem tudom meddig tűrhető, (lehet h nem is lehet kenyeret adni neki egyáltalán) de az biztos h hosszú távon hiány betegségek alakulnak majd ki meg ha nem is purcan ki a kenyertol
2021. ápr. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A malacoknak széna kell és víz. Ez a kettő elengedhetetlen nekik.

A kenyértől egyébként meg is halhatnak, nagyon érzékeny az emésztésük. Zöldség (minden ami nem k-betűvel kezdődik, pl karalábé, káposzta stb...)

2021. ápr. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerencséjük volt, hogy túlélték így, de ki tudja, milyen maradandó problémákat okoz. Mivel egyáltalán nem erre való az emésztőrendszerük, ez nem jelenti azt, hogy bármelyik malac túlélné. Ráadásul állatkínzás. Valószínűleg lenne olyan ember, aki hetekig túlél egy sötét szobában kizárólag kartonpapírt eszegetve, de nagyon rosszul érezné magát, és hamar tönkremennének a szervei az emészthetetlen anyagoktól és a tápanyaghiánytól.
2021. ápr. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Atkásak lettek és le voltak fogyva. Két szép hófehér lány malac. Külsérelmi nyom nem volt rajtuk,de nagyon félősek voltak. Volt még mellettük egy kis savanyú uborka is amikor rájuk találtak :-( Lett téve rendőrségi feljelentés.
2021. ápr. 11. 02:25
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
Jézusom...A vizet leszámítva SEMMI sem jó. Ki az a nyomorult sügér, aki szárazkenyeret és savanyú uborkát ad nekik?? A savanyú ubiban ecet van, kimarja szerencsétlenek gyomrát...Lefogadom, a víz is tálban van, nem itatóban. A tengerimalac elsősorban fűféléket eszik, de kaphatnak bizonyos zöldségeket és gyümölcsöket. Nem csoda, hogy le vannak fogyva, nem azt kell enniük. Ez borzalmas. Vedd fel a Tengerimalac Védő Egyesülettel a kapcsolatot, ha a malacoknak akarsz jót.
2021. ápr. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ők már kimentett malacok. Már jó helyen vannak szerencsére ! De van több kép róluk az fb csoportban ,de ott nem akartam kérdezni , ki és miként ,hogyan kínozta őket.

Az én malacaim is tálból isznak nem itatóból. Van különbség ?

Láttam nagyon komoly itatókat elég drágán,bár csak egyszer kell megvenni az ilyet.

2021. ápr. 11. 18:24
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Itatóból könnyebben isznak
2021. ápr. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként akkor elnézést, félreértettem. Azt hittem, úgy vannak ilyen állapotban, hogy a jelenlegi gazdi is kimentette valahonnan, mégse foglalkozik velük.
2021. ápr. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Láttam a posztot a malacvédőknél , kolbászt vagy mit is dobott be az idióta aki elhagyta őket, a kérdésre válaszolva jó kérdés szerencsétlenek mit ehettek eddig de rájuk nézve kb ezt, kalória végülus van a kenyérben de fűevő állatnak tényleg annyit ér mint tigrisnek a sültkrumpli
2021. ápr. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
9: Szalámis kenyér volt az.
2021. ápr. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!