Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan vegyem rá, hogy megkóst...

Hogyan vegyem rá, hogy megkóstolja?

Figyelt kérdés
Az én malackám nemrég van nálam, körülbelül 1 hónapja. Már nem fél annyira, de néha még elszalad a kezem elől. (Ez nem ide tartozik,de gondoltam leírom.) Szóval az a nagy gond, hogy nem tudom, hogyan szoktassam rá a malacomat arra, hogy egyen más zöldséget, gyümölcsöt az uborkán, répán, paradicsomon, almán és paprikán. Vagy ez már épp elég, hogy ezeket eszi?
2010. aug. 21. 10:21
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem bűven elég de figyelj arra h mindennap legyen friss széna az etetőbe meg olyan pöcögtetős innivalósa is legyen benne viz...
2010. aug. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Amit mondtál az mindig van előtte!
2010. aug. 21. 10:32
 3/6 anonim ***** válasza:
Mit eszik még ezeken kívül? Szénát is adj neki, azt minden malac szereti. Szedhetsz neki füvet is, ne egy forgalmas út széléről, az a legjobb ha kertből szeded. Néha adhatsz neki egy kis krumplit is. Amit még szeretnek: Árpa, búza, kukorica, napraforgó mag, tök mag (natúran is pirítva is), lehet kapni kisemlős tápot is, azt is szeretik.
2010. aug. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szénát és füvet kap. Széna mindig van előtte. A tápot is minden nap kapja. Bocs, de nem azt kérdeztem, hogy miket szeret, mit adjak neki, hanem, hogy hogyan vegyem rá annak elfogyasztására!
2010. aug. 21. 19:25
 5/6 anonim ***** válasza:
Szoktathatod úgy, hogy kiveszed, és akkor egy kis kocka dinnyét (vagy bármi mást, amit ehet) adsz neki, megszimatolja, és lehet megeszi, ha akkor ülben nem, akkor a répa, ubi közé tegyél egy-egy darab "újdonságot" is, ha meghaggya, próbálkozhatsz mág egyszer, de ha legközelebb sem eszi meg, vszínű nem ízlett neki:). Szerintem a lényeg az, hogy ne rögtön előszörre csak az új kaját kapja, hanem először kisebb adagokban, és ha szereti, akkor már adhatsz nekki rendesen. Szóval, fokozatosan vezesd be az étrendjébe.De ha nem ízlik neki, nem kell erőltetni, nekem is van 2 malacom, ők nagyon válogatósak, nem eszik az újakat, a másik 3 ők szívesen megkóstolnak bármi újat:)
2010. aug. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az utolsó válasz nagyon tetszett. Megpróbálom. Az én Lujzikám nem válogatós, máskor evett új dolgot, de most nem tudom, hogyan vegyem rá.
2010. aug. 23. 09:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!