Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van egy 9 hónapos bak törpenyu...

Van egy 9 hónapos bak törpenyuszim. Két napja elkezdett jelölni, morogni. Gondolkodtam az ivartalanításon, de azt olvastam túl kockázatos. Tegyem vagy ne?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 10. 22:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
15%
Ne tedd! Mindig is ellene voltam az ivartalanításnak - bármilyen állatról is legyen szó - mert akkor lényegében egy jelentős részét elveszed az állat személyiségének!
2021. ápr. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

Ne hallgass az egyesre, semmi értelme annak, amit írt....

Mindenképp ivartalanísd! Hol olvastad, hogy túl kockázatos? Ez egy rutin műtét. A bakoknál ráadásul még csak nem is hasi műtét, mint a nőstényeknél.

Fontos, hogy egzotikus szakterületű állatorvoshoz vidd ivartalanításra, ők naponta csinálják, soha nem hallottam oylat, hogy egészséges nyuszinál gondok lettek volna. Akkor lehet kockázat, ha nem megfelelő állatorvoshoz viszed, ugyanis a nyulakat kizárólag gázzal szabad altatni, a szokványos módszertől (amit a macskáknál,kutyáknál használnak) összeomolhat a keringésük! A gáznál nincs is ilyen veszély egyáltalán.

Szóval mondhatjuk, hogy az ivartalanítás szinte kockázatmentes, viszont ha ivaros marad, nagy eséllyel kialakul nála ivarszervi daganat a későbbiekben.

Az meg, hogy megváltozik a személyisége, csak egy baromság, és a nap legtudománytalanabb állítása... Az ivarosodással sokszor felvesznek negatív viselkedésformákat (territoriális hajlam, tehát támad, ha a ketrecébe nyúlsz; jelölgetés), ezek meg fognak szűnni, amint a hormonok szintje lemegy ivartalanítás után. Nekünk szobatiszta a nyuszink, de mikor ivarosodott, elkezdett pisilgetni ide-oda, főleg az ágyra... Ivartalanítás után ez teljesen megszűnt.

2021. ápr. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Van egy ismerősöm, akinek ki kellett operálni a méhét rák miatt. Akkor úgy látszik már neki sincs személyisége, köszi egyes, hogy szóltál!
2021. ápr. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%
ivartalanítsd, nagy valószínűséggel a jelölgetés nem fog abbamaradni. Nekem két baknyulam volt, az egyik ivarosan sem jelölt, őt nem is vittük el, a másik viszont durván elkezdte kb. abban az életkorban, amit te is írsz, muszáj volt, mert mindenhova pisilt kakilt... Pár hónapig egyébként valóban nem volt túl lelkes irányukban, de aztán ez elmúlt, és ugyanolyan mint előtte.
2021. ápr. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ivertalanítsd. Mi is ivartalanítottuk, előtte a miénk nagyon vad volt, harpott, most utánna már nem fél tőlünk odajön hozzánk és simit kér. Én nagyon ajálnlom. 😉
2021. ápr. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! akkor hát ivartalanítom... És ha ivartalanítom szerintetek szerezzek be neki egy társat? És ha igen milyen neműt?
2021. ápr. 14. 16:33
 7/14 anonim ***** válasza:

Biztos örülni fog a társnak. Mindenképp ellenkező neműt kéne, mert azonos neműek között még ivartalanul is nagy a vérre menő verekedés kockázata.

Először is meg kéne várni, hogy az ivartalanítás után lemenjen a hormonszint, ez pár hét. Utána jöhet a társ. Az összeszoktatás viszont egy folyamat, nem szabad egyből összezárni őket. Ha érdekel, tudod adni erről bővebb infót.

2021. ápr. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! És ti tudtok orvost ajánlani aki ért is hozzá? Mert nagyon féltem, nem szeretném hogy bármi baja legyen.
2021. ápr. 14. 19:40
 9/14 anonim ***** válasza:
Hol laksz?
2021. ápr. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Gödön, dunakeszi mellett.
2021. ápr. 15. 09:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!