Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengeri malacokat magukra...

A tengeri malacokat magukra lehet hagyni 1-2 napra?

Figyelt kérdés
Havi 1-2 alkalommal hazajárok a szüleimhez. Általában szombat délelőtt megyek és vasárnap este jövök. Nem túráztatnék ezzel semmilyen állatot, max macskát vagy kutyát, de spec kisállatban gondolkodom akiknek azért elég stresszes az utazás. Ennyi időre egyedól lehet hagyni tengerimalacot? Az élelemezést hogyan lehetne megoldani erre az időre? Egyszer régen volt már malackám, azt tudom, hogy nagyon falánkak, tehát ha több élelmet adok nekik, az nem fog másnapig megmaradni, mert azonnal bepuszilják.
2021. ápr. 16. 10:45
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Semmiképpen.

Ha nem rágcsálhatnak folyton, összetapadnak a beleik és abba belehalnak.

Én napi kétszer rakok be jó sok kaját. Délelőtt 9 az első etetés, az kitart estig, de fél nyolckor már eszeveszetten őrjöngenek és követelik a kaját. Este 8 a másik etetés.

Ha utazok, akkor meg szoktam kérni egy megbízható embert hogy járjon etetni.

2021. ápr. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem meg kibírja.
2021. ápr. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
77%
1 napra még elmegy ha sok szénát adsz nekik. Viszont 2 re már semmi képpen se jó. Kérj meg valakit hogy pár alkalommal etesse meg őket. Esetleg a szomszédot ha megbízol bennük.
2021. ápr. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
Ne biztos hogy kibírja a tengerimalac de a hörcsög például igen nekem hörcsögöm van és nagyon alkalmazkodó és cuki. :)
2021. ápr. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%

Nem ajánlott. Egyrészt folyamatosan kell előttük kajának, és víznek lennie, ezt is figyelni kellene, de ez a kisebb probléma.

Az a gond, hogy a tengerimalac tünetrejtő zsákmányállat. Ez annyit jelent, hogy akkor mutatja a betegség tüneteit, amikor már haldoklik.

Most tegyük fel, hogy elmész 1-2 napra a malacok nélkül, és valamelyik elkezd tüneteket mutatni, csak ugye te ezt nem látod. Ilyen állapotban a tengerimalac néhány órát bír ki, nagyon erős szervezettel esetleg 1-2 napot, de nem ez a jellemző, és minél hamarabb el kell vinni orvoshoz. Ha felügyelet nélkül hagyod őket, akkor mire hazaérsz, az induláskor még egészségesnek tűnő tengerimalacod már nagy eséllyel elpusztult.

2021. ápr. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tehát aki tengerimalacot akar tartani minimum munkanélkülinek kell lennie, nehogy meghaljonak. Hát jó.
2021. ápr. 16. 11:16
 7/10 anonim ***** válasza:
65%
Miért, te 24 órából 24-et dolgozol? Mint írtam, reggel rengeteg kaját berakok, és este is rengeteg kaját. A köztes időben dolgozom, az otthoni tennivalóimat is megcsinálom, és még a hobbijaimra meg a családtagjaimra is marad időm.
2021. ápr. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"Most tegyük fel, hogy elmész 1-2 napra a malacok nélkül, és valamelyik elkezd tüneteket mutatni, csak ugye te ezt nem látod. Ilyen állapotban a tengerimalac néhány órát bír ki"


Erre reagáltam. Nem kell egész nap dolgoznom, de tegyük fel dolgozok 8-10 órát és utazok 1 órát jó esetben. Ha ebben az időben jön rá a haldoklás, akkor esélytelen hogy életben marad és még csak nem is utaztam el egy egész hétvégére.

2021. ápr. 16. 11:31
 9/10 anonim ***** válasza:
83%

🤣🤣 sztem meg nyugodtan tarts. Szombat reggel még találkoztok, aztán másnap szintén, csak este. Ott hagysz egy jó nagy kupac tápot/magot, ahogy szoktad, szénát szintén, vagy felteszel egy plusz külső szénatartót a ketrecre, felteszel két önitatót, aztán csókolom.

Shemmi bajuk nem lesz.

Csak legyen elég nagy helyük - én két ketrecet nyitottam egybe, építettem fából hidat, van házikó is, vígan elvannak.

2021. ápr. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretem ennyire sem itthon hagyni őket etető szomszéd nélkül, de volt már rá példa.

Arra figyelj, hogy sok víz legyen, és biztosítsd az itatót, mert nálunk például van hogy leverik. Kettőt szoktam olyankor berakni, és külön odaköltözöm őket.

2 tál dugig táppal, széna a földre, az emeletre és a szénazsákba.

Zöldséget ne hagyj bent, mert nem jó ha odafonnyad.


Ismétlem, nem szeretem így itthagyni őket ennyi időre sem, de néha muszáj volt. Semmi bajuk nem lett, kaja még maradt is.

2021. ápr. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!