Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalacoknak elég az...

A tengerimalacoknak elég az etetés, takarítás, játszás, vagy olyan extrák is kellenek mint a körömvágás?

Figyelt kérdés

Malacka vevés előtt és már minden kérdődleges dolgot tudok róluk, csak ezt nem. Legfeljebb annyit, hogy ha keményebb felületen is mászkál, akkor nem kell körmöt vágni. De vannak egyéb extra dolgok? Fürdetésről tudom hogy nem ajánlott/megengedett.


És még egy kérdés: egy 100x50x50cm-es ketrecbe hogy lehet második szintszerű vmit kreálni? (Ha egyáltalán van elég hely rá). Úgy gondoltam, hogy kb 35x50cm lenne. És hogy lehet egy ilyen kis placcot csinálni? Van a boltokban erre külön vehető úgymond “padló”? Vagy hogy kell csinálni ha nincs, és nem szeretnék drágábbat venni amiben eleve van?



#tengerimalac #Extra gondozás
2021. ápr. 17. 22:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Vágni kell a körmüket. Elég hamar nő, és ha el van hanyagolva akkor összevissza tekeredik.

Én nem merném magam vágni nekik mert félek hogy kárt tennék bennük véletlen, de szerencsére a kutyakozmetikusok el szokták vállalni őket is, úgyhogy ők megcsinálják a "piszkos melót" :)

2021. ápr. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha van egy kis barkacs erzeked, akkor siman levagsz es osszecsavarozol, de a fressnapfban lehet kapni ilyen “sarokpolcot”, amit kivulrol egy szoritoval csavarozol a racsokra, az sztem szuper.
2021. ápr. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Körömvágást jobb ha minél kisebb korában elkezded nála hogy szokja valamelyest, úgy tudom hogy fogságban tartott egyedeknél puha talajon tartva nem kopik semmit a körme, és túlnő ami deformálja a mancsai állását, ami káros.

Kétlem hogy enyhén fűtött járólapos kifutót készítenél, szóval vágni kellesz, azt nem tudom milyen időközönként de a körömágytól kicsit feljebb már le lehet csipkedni neki.


A malacok nem igazán szeretnek mászkálni, én 20cm magas fedetlen tetejű ketrecben tartottam, és nem emlékszem hogy kimászkált volna, csak két lábra állt és nézelődött.

Nekik inkább bújót érdemes elhelyezni, és egy kis fokú lépcsős feljárót.

2021. ápr. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ráadásul nem jó nekik a kemény talaj. Az egyik malacomnak kisebesedett a talpa. Kérdezte az állatorvos hogy mi van alattuk, mondtam hogy kutyapelenka. Azt mondta hogy az nagyon jó, de mindenképpen tegyek alá egy puha fürdőszobai kilépőt, mert ez így túl kemény talaj, és attól sebes. A sluszpoén hogy a kemény talaj mellett is durván nőttek a körmeik.
2021. ápr. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A tengeri malacot csak párban szabad tartani! Ha egyedül van, rendkívül magányos és szomorú, olvass utána! A legjobb, ha egyneműek 6 hónap korkülönbséggel!
2021. ápr. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az összes választ! De még egy kérdés: milyen gyakran kell vágni a körmeiket?
2021. ápr. 17. 23:40
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
1-2 havonta vágjuk, nagyrészt puha talajon vannak. Mindenképpen vágni kell, mert hacsak nem a természetben tartod, ahol egész nap sétálgat, nem fog lekopni. Polcot lehet barkácsolni, de a legjobb lenne egy olyan ketrec, ami vízszintesen nagyobb. A malacok ugyanis a földön szeretnek mozogni, futni. Egy 100x50-es ketrec nagyon pici. Ha rendesen berendezed két malacnak már emelet nélkül is zsúfolt lesz. Ez a méret csak akkor ajánlott, ha van állandó kifutó, ahová szabadon kijárhatnak bármikor. Ha teheted, emelet helyett inkább eggyel nagyobb méretű ketrecet vegyél. Használtan olcsóbban lehet kapni, de sokan maguk barkácsolnak.
2021. ápr. 18. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Kb. havonta kell vágni a körmüket, igen. Amíg nagyon kicsik, az első három hónapban, nem kell. Nekem ajánlottak ilyen lecsippentős körömvágót direkt tengerimalacoknak, de azt nem tudom jól kezelni, mindig félek, hogy túl nagy részt fogok be a körmükből, úgyhogy hagyományos, jóminőségű kisollót használok. Amíg vágom a körmét, addig valaki a családból folyamatosan vékony répacsíkokkal eteti, így nagyjából elterelődik a figyelme. Csak a végét szabad lecsippenteni, mert ha túl sokat vágsz, vérezhet. Legyen kéznél betadine meg egy vattakorong, ha mégis előfordulna. A plusz emelet nálunk úgy van, hogy eleve olyan a ketrecben a beépített műanyag házuk, hogy egy keskeny plusz szintet képez. A házban ketten is elférnek, a plusz szinten van a tálkájuk. Vannak, akik függőágyat vesznek vagy készítenek nekik, azt még nem próbáltam ki. Nagyon ajánlom a szénagömböt, mert abból nem tudják egyszerre kihúzni az összes szénát, mint a szénatartóból. Az enyémek azt csinálják, hogy kihúzkodják, aztán ráfekszenek és már nem eszik meg. Úgyhogy van bent két szénagömb, onnan inkább csak egyesével tudják kihúzgálni és meg is eszik közben.
2021. ápr. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

8, a szénagömb fel van akasztva?

Soha nem mertem venni nekik mert attól félek hogy ha kihúznak egy szálat, kileng a gömb és megüti a fejüket.

De jól hangzik amit írsz, hogy csak egyesével tudják kihúzni a szénát. Ez a probléma nálunk is fennáll, hogy leszórják az egészet, aztán már nem eszik meg. Egy nagy csomag szénából több kerül a szemétbe mint a gyomrukba.

2021. ápr. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Fel van akasztva, olyan magasságban, hogy picit nyújtózniuk kell, soha nem ütötték még meg magukat.
2021. ápr. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!