Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi legyen a tengerimalacommal,...

Mi legyen a tengerimalacommal, ha nagyon domináns?

Figyelt kérdés

Van egy nőstény tengerimalacom, aki nagyon domináns, és egy nőstényt sem volt eddig hajlandó elfogadni társnak. Jelenleg egyedül van, de nem szeretném, hogy így legyen, mert rendkívül szociális állatok.

Szeretnék egy ivartalan hímet. Szívesen fogadnék örökbe akár a mentéstől is, de csak 1 év múlva töltöm a 18-at, a szüleim pedig hajthatatlanul azt mondogatják, hogy a mentésnél túl sok a feltétel. Azt mondják, hogy szívesen tartják úgy a malacot, de ne a feltételek miatt kelljen.

Tenyésztőtől hozhatnék, de mire lesz kismalac, akit le tudunk foglalni, ivartalaníttatjuk, aztán megvárjuk a 2-3 hetet mire össze lehet őket szoktatni addigra mennyi idő telik el? Így szerintem sem a hímnek, sem a nősténynek nem lenne a legjobb.

Ti mit ajánlotok ilyen esetben?


2021. ápr. 21. 17:42
 1/8 anonim ***** válasza:
11%
OFF, de sose értettem mi szüksége van egy embernek arra, hogy tengerimalacot tartson kedvtelésből egy terráriumba... kutyát, macskát, haszonállatot megértem, de ez minek? :D Rabságban tartani azért, hogy örüljön neki az ember, totális önzés.
2021. ápr. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
23%
Sajnos rengetegen keresnek új gazdát a megunt malacuknak. Vegyél át egyet valakitől.
2021. ápr. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%
A dominancia miben nyilvánul meg?
2021. ápr. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#1 Nem terráriumban van, hanem egy házilag készített 3m*2m méter nagyságú szobakifutóban, és ez mellett amikor tudok rá figyelni ki van engedve.


#2 Ha megunt malacról lenne szó szívesen elhozom, de a szaporítást nem támogatnám. Most az a problémám, hogy ivartalan hímet nem találok, és nem tudom, hogy hogyan érintené a malacokat, ha az ivartalanítás miatt kb. 1 hónapig el lennének választva.


#3 A dominancia abban nyilvánul meg, hogy nem akarja enni hagyni a társait, sőt az utolsó társjelöltet ki sem akarta engedni a búvóhelyéről. Csipkedi őket, elkergeti, stb., próbálkoztam már nála nagyobb csajjal, de az sem jött be.

2021. ápr. 21. 18:50
 5/8 A kérdező kommentje:

nem tudom, hogy hogyan érintené a malacokat, ha az ivartalanítás miatt kb. 1 hónapig el lennének választva*

Bocsánat. Vagyis nem tudom milyen hatással lenne a fiúra, mert a malacom, bár tudom hogy nem jó neki, de láthatóan túlélné az egyedüllétet, csak ugye nem az a cél, hogy életben maradjon, hanem az, hogy jól is érezze magát.

2021. ápr. 21. 18:55
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nehezebb természetű malaccal viszont tényleg a mentéssel járnátok jobban, igazából ami fontos náluk az a tartási körülmények, meg hogy legyen egy doki a környéken aki ért a malacokhoz, vannak még dolgok a szerződésben persze, be kell jelenteni hogy meghalt, ha akarják boncoltatni, ez úgy néz ki a valóságban hogy dobsz nekik egy emailt vagy facebook üzenetet és ha tényleg nem tudni mi vihette el akkor kérnek boncolást, lehet érdemes lenne beszélgetni velük erről.

Az a gond hogy ha hazahozol egy ivartalan hímet, attól még simán lehet hogy a csajszi keresztbe lenyeli. Malacosoknál van próba társítás, elmentek az ideiglenes gazdihoz, pár órát együtt töltenek, abból már látszik működik-e a dolog. Volt olyan malacuk akinél 15+ jelöltet kellett kipróbálni mire találtak egy annyira papucs hímet, nálunk is volt egy-két dominánsabb hölgy, nálunk egy másfél kilós hosszú szőrű hím volt aki rendben tartotta a csajcsapatot szóval nem lesz minden hím jó a malackádhoz.

2021. ápr. 22. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem fogadja el a lány tengeriket akkor vegyél mellé tényleg ivartalant.


Szeeintem nem kéne ezen filóznod hogy amig ivartalanitjátok külön vannak.


Addig tarthatnád külön szobában is.


De az is lehet hogy a tengerid boldog így attól függetlenül hogy mi a jellemző a tengerikre. Az sem garancia hogy az ivartalan hímet elfogadja. Lehet ugyanazt fogja csinálni és jelzi neked hogy nagyon nem kell neki.

2021. ápr. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
*Szerintem
2021. ápr. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!