Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Aranyhörcsögnek lehet macskaka...

Aranyhörcsögnek lehet macskakajával fedezni az állati fehérje igényét?

Figyelt kérdés

Elvileg azt olvastam, hogy lehet, de ezt csak egy helyen, így nem vagyok benne biztos...


Mivel vannak macskáim, ez elég praktikus lenne majd.


A hörcsög még nincs meg.


A macskáim halas Acana tápot kapnak 65% hússal:


Nyers egész lazac (15 %), dehidratált lazac (15 %), dehidratált hering (15 %), egész zab, egész borsó, sárga tőkehal olaj (8 %), egész zöldlencse, nyers egész szürke tőkehal (4 %), nyers egész hering (4 %), egész csicseriborsó, egész vöröslencse, lencserost, nyers szivárványos pisztráng (2 %), lazacolaj (2 %), napraforgóolaj, szárított moszat, friss egész pézsmatök, friss egész úritök, friss egész vörös áfonya, friss egész kék áfonya. Adalékanyagok (per kg): Technológiai adalékok: természetes antioxidánsok. Tápanyagadalékok: kolin-klorid: 1200 mg, taurin: 400 mg, cink (aminosavak cink-kelátjának hidrátja): 150 mg, B1-vitamin: 12.5 mg, B2-vitamin: 10 mg, niacin: 50 mg, B5-vitamin: 8 mg, B6-vitamin: 6.5 mg, folsav: 0.75 mg, biotin: 0.125 mg, B12-vitamin: 0.1 mg, A-vitamin: 3750 NE, D-vitamin: 500 NE, E-vitamin: 170 NE, K-vitamin: 0.5 mg, réz (aminosavak réz (II)-kelátjának hidrátja): 11 mg, L-karnitin: 50 mg, DL-metionin: 99 mg. Zootechnikai adalékok: Enterococcus faecium NCIMB10415: 600x10^6CFU.


Mivel amúgy is azt írják, hogy lehet szárított tengeri állatokkal fedezni az állati fehérje igényét, például garnélával, ezért gondoltam hogy jó lehet ez is...


A zöldségeket és gyümölcsöket frissen kapná, azt tudom hogy gyümölcsből csak nagyon kevés kell.



2021. ápr. 23. 04:17
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Azzal fedezni nem lehet, szálított de inkább élő eleségállattal igen.

Elvileg nem baj ha ritkán adsz neki, én egyszer próbáltam dzsungáriainál de ki vàlogatta közüle a magokat és otthagyta 🤦🏼‍♀️ (carnilove tápot)

Az enyém mondjuk elég finnyás, az élő lisztkukacot elhurcolta, majd pedig hagyta vígan élni, csak a szárított rovarokat hajlandó megenni.

2021. ápr. 23. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém a szárított halat bevitte az itatóvizébe.

Van egy oldal, ahol tudsz tájékozódni mindennel kapcsolatban, mielőtt hörcsögöt vállalsz. Tudsz neki való teljes értékű eleséget rendelni, nagyon jutányos áron.

Kérlek, tanulmányozd átés fogadd meg a tanácsokat, hogy jó élete legyen a kiskedvencednek:


www.horcsoginfo.hu

2021. ápr. 23. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A hörcsöginfo.hu oldalon nézd meg hogy milyen fajta fehérjéket ehet.
2021. ápr. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%
Lehet neki adni ,nem lesz tőle semmi baja ,de nagyon keveset mert úgy elhízik tőle mint a disznó.
2021. ápr. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
De amúgy elég neki néha adni lisztkukacot.
2021. ápr. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Az említett oldalon azt írják, hogy magas minőségű macskatáp az ritkán adható.


Tehát, akkor gondolom ha mondjuk általánosságban lisztkukacot kap, akkor ahelyett kell adnom a macskatápot, alkalmanként.


Sajnos az oldalon arányokat, mennyiséget nem találtam... Erről tud esetleg valaki valamit?

2021. ápr. 23. 08:27
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Pár szem elég
2021. ápr. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lisztkukac vagy sajt.
2023. szept. 7. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!