Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyuszim szőre a nyakánál...

A nyuszim szőre a nyakánál egy foltba kihullott mitől?

Figyelt kérdés
Már évek óta szerettem volna egy nyuszit.Idén végre elszántam magam és vettem egy oroszlánfejű törpét. 8 hetes kislány.Semmi baja nincs eszik, iszik, bogyózik rendesen, szaladgál és semmi eltérést nem tapasztalok a viselkedésében, viszont tegnap észrevettem, hogy a nyaka alsó részén egy foltba kivan húllva a szőre, de szőrt sehol nem látok.Orvosnál még nem voltunk mivel fogalmam sincs baj-e a hullás.Kezdő nyuszitartóként nagyon aggódom. Olvastam hogy a nyuszik szőre a nyakuknál ritkább viszont atkákrol is irnak. Vajon mi lehet a baj? Baj-e ez egyáltalán? Vakarozni szokott de nem állandóan.

2021. ápr. 26. 11:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A törpenyusziknál előfordul, hogy csak úgy kihullik a szőrük, majd ha misem történt volna, visszanő. De a szőrhullás lehet belsőszervi problémák miatt is, illetve egy bizonyos atka miatt, amit csak akkor látunk szabad szemmel ha tényleg atkás, hogy már olyan szinten elterjedt/elszaporodott benne. Én mindenesetre elvinném egzós dokihoz, biztos ami biztos. Max elküld, hogy semmi baja, de akkor már nyugodtan tudok aludni miatta. De szerintem níncs baja, ha tényleg eszik/iszik, szaladgál.
2021. ápr. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen baj, egzós dokihoz vidd el minél hamarabb.
2021. ápr. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok. Érdemes belépni Facebookon a törpenyuszisok Facebook csoportba, nagyon szívesen segítenek/adnak tanácsokat, ha nem szaporításról van szó.
2021. ápr. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!