Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyuszik mennyire nevelhetők?

A nyuszik mennyire nevelhetők?

Figyelt kérdés
Felvetődött hogy tartsunk nyuszit, és azon gondolkodom hogy mennyire lehet pl szobatisztaságra nevelni? Hallgat a nevére, odajön ha hívom? Lehet szabadon egész nap (zárt udvarban) mint mondjuk egy cica, vagy be kell csukni ketrecbe?
2021. ápr. 26. 23:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szobatisztaságra lehet szoktatni, sőt sok nyuszi a nevére is odajon. Én nem tartanám kint, mert bármit elrághat, megrághat, megilyedhet és még egy sas is elvihati😂
2021. ápr. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A nyusziknak igénye van rá, hogy egy helyre intézzék a dolgukat, de függ a neveléstől is. Sok képet látni neten, nyulas csoportokban, ahol a nyúl kb. sz-tsz-rta az egész lakást, de ez tökre nem normális, ahogy szerintem azok se, akik szerint ez í]y rendben van és vígan fotózgatják a sz-ros lakást...

Nekünk a kifutójukon belül potyogtatnak néha, de máshova nem. Pisilni kizárólag a wc-jükbe.

Meg tudják tanulni a nevüket, de nyilván erre tanítani kell őket.

Ha a zárt udvar nem fedett is (és gondolom nem), akkor semmiképp ne tartsd őket így! ha nem is sas, de ragadozómadár, vagy akármi megtámadhatja őket. De vannak kerti kifutók, házilag is lehet építeni nekik. Az, ha fedett, tökéletes. Felügyelet mellett meg persze kiengedheted.

2021. ápr. 27. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%

Az enyém kiskorában nagyon sokat bogyózott, mindenfelé, aztán amikor ivarérett lett. De már szobatiszta, viszont 1-2 bogyó mindig lesz nyuszinál, a lakásban is.

A nevére nem hallgat, de ha leteszem a kezem és látja, akkor mindig odajön.

2021. ápr. 27. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]

[link]


Csak ennyire lehet nevelni 😊

2021. ápr. 27. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Aki kendvencnek tartja a nyulait az általában sokat engedi ki a ketrecből a házba. Gondolj rá, hogy neki sem jó az egész életét leélni a rácsok mögött.

Nevelhetőek, de csakis pozitív megerősítéssel. Nagyrészük viszonylag könnyen szobatisztává válik, az enyémet nem is kellett szoktatnom. A nevére is hallgat ha megvan a megfelelő motiváció (esetükben a finom kaja). Persze erre tanítani kell, és rendszeresen gyakorolni vele, de a nyulak okosabbak, mint azt sok ember gondolja.

2021. ápr. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
24%
5-ös, honnan tudod hogy a nevére hallgat? Nem csak a kaja miatt figyel?
2021. ápr. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, igen kedvencnek lenne tartva, épp ezért lenne fontos, hogy képes legyen interakcióba lépni velünk (odajön, hallgat a nevére, játszik) és hogy bent is lehessen velünk a házban, tehát nem kakil mindenfelé. Nem szívesen tartanám ketrecbe zárva, csak akkor ha nem vagyok otthon, és gondolom éjjel de akkor úgyis alszik. Türelmes és kitartó tanárok vagyunk, a cicánk is sok trükköt tud, pacsizik, felugrik, fekszik stb.


Máshol olvastam hogy kábeleket, bútort is megrághat, ez nem túl biztató. Minden nyuszi csinálja ezt, vagy csak ha unatkoznak?

2021. ápr. 27. 23:53
 8/10 anonim ***** válasza:
66%

Ez nem unalom, hanem inkább egyénfüggő. Egy nyúlbiztos szobát mindenféleképpen ki kellene alakítani, mert a nyulak alapvetően sok mindent megrágnak.

Írok tapasztalatot:

Két nyuszim van, egy ivartalan bak, és egy ivartalan nőstény.

A leányzóm nagyon rág. A szegőléctől kezdve, a bútorok sarkán át mindent, de még a rajtam lévő papucsot is megkóstolja, ha nem figyelek rá eléggé.

A fiú nézelődik, szaladgál, de őt még nem láttam, hogy bármit megrágott volna. Amit megeszik az neki eléggé koptatja a fogát.


Egyébként a szobatisztaságról is írok:

Zsömi (nőstény) teljesen szobatiszta. Félévesen került hozzám, előtte semmi szoktatás nem volt, mert az előző gazdája úgy gondolta, hogy a nyúlnak kint a helye az udvaron, meg nincs annyi esze, hogy ilyeneket megtanuljon. Ahogy hozzám már egyből szobatiszta volt, nem is kellett szoktatnom. Egyből a wc-jébe ment minden, és a mai napig mégcsak bogyó se ment mellé.

Duci (Bak) 2 hónapos volt, amikor megjött. Ő a ketrecében már az első nap teljesen szobatiszta volt. Kint a mai napig néha elhagy 1-2 bogyót, de alapvetően a wc-be végez mindent. Én úgy vagyok vele, hogy amíg a bogyó megy mellé, addig össze tudom szedni.

2021. ápr. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! Bármilyen állatot is akarsz most vagy a jövőben, légyszives kezdd azzal, hogy utána olvasol! Ugyanis már a megszólalásodból süt, hogy semmit nem tudsz a nyulakról...

A nyúl interakciói a személyiségétől függenek. Egyáltalán nem biztos, hogy szeretni fogja a simogatást. Játszani elég szűkös keretek között lehet a legtöbb nyúllal. Hasonlóan a macskához, nincs megfelelési kényszere veled szemben, szóval akkor fog belemenni a tanulásba, ha abban örömét leli, ami egyáltalán nem feltétlen lesz így...

A nyúl NEM éjszaka alszik! Naponta sokszor keveseket alszanak. Éjszaka és hajnalban a legaktívabbak!

A nyuszik átlagban MINDENT rágnak. Ha szabadon engeded bárhol, ott nyuszi-biztossá kell tenni a terepet, tehát hogy ne rághasson meg se kábelt, se számára veszélyes anyagot. Ha kábelhez hozzáfér, ami be van kötve a hálózatba, az ÉLETVESZÉLYES! És nem csak neki, de ha belerág a 220-as kábelbe, az könnyen tüzet okoz.

Szóval szerintem gondold át ezt mégegyszer, a nyúl nem kutya, nem fog mindent úgy csinálni, ahogy te akarod. Nekem is két nyuszim van, tudom, miről beszélek. Egyformán voltak nevelve, az egyik tipikusan "rossz gyerek", mindent csinál, amit nem szabad neki, aztán elpucol a tett színhelyéről, és csak és csak néz rám, mintha azt mondaná, " nem én voltam". A másik meg "csak" makacs, és nem könnyíti meg az életet.

Szóval előbb olvass utána, mert így a nyúl is szívni fog meg te is...

2021. ápr. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, természetesen utána olvasok mindennek, ha lesz nyuszi. Mondjuk valószínűbb már hogy nem lesz, legalábbis nem mostanában. Úgy tűnik hogy nagyon sok odafigyelést (és szerencsés személyiséget) igényel ha szabadon akarom engedni, és nem szeretném ha napi 22 órát ketrecben kellene lennie. Így valószínűleg nem lenne jó élete.
2021. ápr. 28. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!