Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Házinyulat szabad simogatni...

Házinyulat szabad simogatni sok ideig???

Figyelt kérdés

Kissebb koromban volt egy nyuszim és azt a szüleim nem engedték hogy simogassam, játszak vele mert megdöglik ha hozzányúlunk. Tudom hogy a kissebeknél így van de pl 7 hetes nyuszinál szerintem nem. De ők a felnőtt nyulaknál is ezt mondták.


Most eltelt 6 év és van egy házinyulunk (barátom vette) és nem tudom hogy mennyire szabad simogatni.... Lakásban van egy ketrecben 6 hetes és 3 napos.



2021. máj. 3. 14:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Szabad
2021. máj. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
20%
Ne nyulj hozza, mert meghal ha sinogatod, etetni is csak hetente 2x szabad! De vizet adjal neki sokat! Nehogy kiszaradjon!
2021. máj. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Nyugodtan simogathatod.😃 Nem lesz baja.
2021. máj. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%

Igen, csak a szőre le ne kopjon 😂

A kis nyuszikat nem szabad általában ami az anyjuk mellett van, mert el löki magától és bele pusztulnak a kicsik

2021. máj. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
Ez valami olyan nepi baromsag, mint az, hogy a kolyok macskakat nem szabad emelgetni, mert “fostosak” lesznek? Jelentsen ez barmit is, de engem ezzel riogattak gyerekkoromban, el is hittem sokaig :D
2021. máj. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2021. máj. 3. 14:22
 7/11 anonim ***** válasza:
94%

Szabad simogatni, sőt kell is, úgy fog hozzád szokni. Először csak óvatosan közelíts hozzá, ha nem fél, akkor lehet simogatni amennyi jólesik, meg amennyit engedi magát. Vannak nagyon kezes és kevésbé simis nyuszik is, de azért a többség eléggé szereti. Emelgetést annyira nem szeretik, de nem árt, ha valamennyire azért megszokják, illetve a hátára sose fektesd.


Nyúltartás fontos tudnivalói megvannak?

2021. máj. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Kiskutyákat/ macskákat azért nem szabad emelgetni mert sérve lesz azaz kifog jönni a feneke lyukán a végbele és fájni fog neki székeléskor.


Úgy szabad csak emelgetni, hogy a kezedet a feneke alá helyezed,

Gyereknek hiába mondod el, hogy így vagy úgy emlegesse a kis kedvencet úgy sem foglalkozik vele, nem azért mert leszarja vagy hülye, képtelen felfogni hanem azért mert gyerek és mindent jobban tud. :)

Semmi rossz nincs abban, hogy a gyerekeket leszoktatják a kis állatok emelgetéséről.


A végtelenségig lehetne sorolni, hogy mennyi bajtól óvja meg a szülő a gyereket, kisállatot ha rá neveli a gyereket, hogy kis állatot nem emelgetünk.

Simogassa úgy, hogy a földön van pont ugyan olyan.

2021. máj. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A szüleid biztos azért mondták, hogy ne zaklasd állandóan azt a szerencsétlen állatot. De már gondolom nem 7/24-ben gyömöszölnéd, és nem próbálnád ki, hogy mi történik, ha megnyomod a szemét, úgyhogy nyugodtan simogasd.
2021. máj. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
62%

Ez alap nem csak gyerekek hanem felnőttek esetében is, hogy kis állatot nem emelgetünk!

Pont amiatt amit az előttem hozzászóló leírt.

2021. máj. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!