Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A csincsillám szőre összeragad...

A csincsillám szőre összeragadt, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre pár napja hogy a csincsillám szőre a nyaka alsó részén, és a melső lábainál össze van ragadva, mintha valami cukros dologtol össze ragadt volna vagy hasonló(ezekre nincs esély)

Attól félek valami betegség lehet, de egyik csincsilla betegségnél se olvastam hasonló tüneteket.



#szőr #csincsilla #Csincsilla betegség
2021. máj. 7. 16:49
 1/8 Marci2-0 válasza:
75%
Szerintem egy vágtát vitézt be és mosd meg egy picit
2021. máj. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Marci2-0 válasza:
100%

*Vattát vizezz

Bocsi elirtam

2021. máj. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
15%
furdesd meg. az en csincsimnek is (ritkan, de-) ossze szokott neha ragadni, megfurdetemaztan jo. hetente egyszer szoktam furdetni amugy
2021. máj. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Adj neki homokfürdőt, az amúgy is szükséges nekik, állatkereskedésben kapható csincsilláknak való homok, abból tegyél egy tálba vagy egy nagy befőttes üvegbe, amiben kényelmesen tud forogni, hemperegni. Naponta fél órára tedd be neki. Ha az összeragadt rész pár napon belül nem javul, próbáld meg óvatosan levágni azt a részt. Szépen vissza fog nőni neki. Ha ott marad az összeragadt rész, akkor lehet, hogy ahogy nő az új, az is össze fog ragadni - mint a raszta haj.

Vízben semmiképp ne fürdesd meg! Hatalmas stresz nekik, megfázhatnak, és a bundájuk sem tud rendesen megszáradni, begombásodhat a bőrük. A természeteben is porfürdővel tisztálkodnak.

2021. máj. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
4. válaszoló vagyok, ha van társa, lehet, hogy egy nézeteltérés során lepisilte, és attól olyan :) ebben az esetben a homokfürdő meg fogja oldani a dolgot,
2021. máj. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
25%
#3. vagyok. miert lettem lepontozva??
2021. máj. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
39%
kloroformmal atitatott nedves törlökendö a népi megoldás csincsillaproblémára
2021. máj. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
#6. Mert ügyefogyott a neved
2021. máj. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!