Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A törpenyulam fészekrakás...

A törpenyulam fészekrakás után mennyi idő még szül?

Figyelt kérdés
Már kitépkedte a hasán is a szőrt a fészekhez .

2021. máj. 8. 13:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%

Mennyi idő, MÉG szül? Ennek a kérdésnek így semmi értelme nincs!

Azt akartad kérdezni, hogy mennyi idő, MÍG szül, ugye?


Pár órától pár napig terjedően. Attól függ, hogy hány napja vemhes.

2021. máj. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor már nem kell sokat várni. Kb 2-3 nap, de egy héten belül mindenképpen lefial. (Tapasztalat)
2021. máj. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ, hogy hányadik fialás.

Első fialásnál van amelyik hamarabb megépítik a fészket (én már olyannal is találkoztam, hogy két héttel előbb), és van olyan is, hogy egyáltalán nem épít (ez nálad nem áll fent).

Ahogy írták, néhány órától, néhány napig terjed, de van olyan, hogy 1-2 héttel hamarabb is megépíti. Ez attól függ, hogy mióta vemhes, vagy egyáltalán tényleg az-e, és nem csak álvemhesség.

Sőt sajnos az is benne van a pakliban, hogy tényleg vemhes, de valamiért nem indul meg a szülés.

Attól is függ, hogy mikor volt együtt a bakkal, bár van olyan eset, hogy a gazda valamiért nem tudja.


Ha lefialt a nyulad, akkor kérlek ne szaporíts. A vemhesség, és a fialás közben is komplikációk léphetnek fel, ami mind az anya, mind a kölykök számára életveszélyes. Ezen kívül a kicsik örökölhetnek olyan genetikai betegséget, amik az anyán (és/vagy az apán) egyáltalán nem okoznak tüneteket, de a kölykökben igen, és ezzel tönkreteheted az életüket, ha egyáltalán életben maradnak.

2021. máj. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom mikor volt együtt a bakkal. Nem stimmelt vele sokminden ezért elvittem egy orvoshoz,ő mondta hogy vemhes. Így vettem állatkereskedésben. Ott azt mondták hogy fiú. Első nyulam ezért kérdeztem meg inkább.
2021. máj. 8. 14:33
 5/17 anonim ***** válasza:
15%

#4


Amúgy 2 bak nyulat nem ajánlatos venni mert összekapnak. Az ellentétes neműeket meg azért mert a nyulak szinte 2 havonta simán gyártanak neked nyulat 😅


Szóval ha ezek közül egyiket sem akarod akkor egyet érdemes tartani

2021. máj. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

#5 A nyúl társas lény. Két egy nemű nem igazán jön ki egymással, két különböző nemű kijön, csak ugye "gyártják" a kicsiket.

Ezért szokták úgy megoldani, hogy ivartalanítják a nyuszikat (egészségügyi okok miatt egyébként is célszerű), és így tartják együtt a különböző neműeket.


Gondolom még fiatal nyusziról van szó. Figyeld az állapotát, és ha bármi nem stimmel, akkor doki, mert az életébe kerülhet. Egyébként a doki sem tudta megtippelni, hogy kb. mennyi ideje vemhes?


Egyébként látjátok emberek miért mondjuk, hogy ne bízzatok a kereskedésekben? Annyira értenek a nyuszikhoz, hogy vemhes nőstényt képesek eladni bakként.

2021. máj. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nem sajnos mert még a nyúl is nagyon pici :( visszamentem megkérdezni q kereskedésbe hogy kb mennyi idősen adnak el nyulat,de az ottani alkalmazott nem is értett hozzá.
2021. máj. 8. 15:17
 8/17 anonim ***** válasza:
90%

Most írta, hogy kereskedésbe vette, azt hitte bak, és kiderült, hogy egy vemhes nőstény. Szóval nem háztáju nyusziról van szó.


Figyi most fog fialni, szóval egy ideig lesznek mellette több nyuszik is kölykei, utána meg vagy meghagyod az egyik lányát, a többit eladod , vagy veszel mellé még egyet de később. Mert ha most fial akkor most inkább nyugalomra van szüksége.

2021. máj. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
*háztáji
2021. máj. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Most látom,hogy véres a forgács? Az nagy baj? Mert akkor azonnal viszem orvoshoz!
2021. máj. 8. 15:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!