Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tudnék még csinálni?

Mit tudnék még csinálni?

Figyelt kérdés

Van egy nyuszim több , mint egy éve . A problémák féléve kezdődtek és azóta nem lehet aludni tőle . Mindig megtalálja a módot arra , hogy hangoskodjon . ketrec rángatás ,karám rángatás .. akkor ha nem rángat valamit akkor meg kapar . És mindezt csak este csinálja . Most azthittem minden jó lesz csináltattam egy nagy karámot neki csak , hogy fából ( a fémet ugyanúgy rángatta nagyon hangos ) , de ezt meg elkezdte rágni . Pedig van neki bent bot amit rághatna . És ettől megint nem lehet aludni .

Mit tudnék tenni ?

Nem tudom elengedni a szobába teljesen , mert nem 100% szobatiszta és attól ugyanúgy tud kaparni és mondjuk megrágni az ágyat .

Estére nem tudom a ház másik részébe tenni , mert nincs hely .

Ki talán ki tudnám tenni a kertbe . De az jó lenne a törpenyuszinak ? Mi lesz vele télen?

Én elhiszem valaki inkább nem alszik , minthogy örökbeadja a kedvencét , de én nem tudok napközben normális módon dolgozni a kialvatlanság miatt . Inkább keressek neki valakit aki jobban tudná elviselni ezeket a zajokat ?

Másik nyuszit szerettem volna mellé , de így , hogy problémás ez se megoldás , mert ha nem oldja meg a problémám két nyuszinak kell keresni új helyet . Egyébként ivartalanítva van .

Nagyon kétségbe vagyok esve és már nincsen türelmem . Nagyon sok pénzbe került ez a sok ketrec variáns nem tudom mit tudnék mit tenni , hogy neki és nekem is jó legyen. Kérlek segítsen valaki . Köszönöm



2021. máj. 10. 08:30
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

A nyulak alapvetően éjszakai állatok.


Lehet egy társ segítene, de ezt nem tudom biztosan ajánlani. Törpenyuszi meg nem való kertbe, nem igazán bírna. Az örökbeadás opció lehet.

2021. máj. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem lehet kenni valamit a fára , hogy ne egye ?
2021. máj. 10. 10:39
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia, a mi törpénk is a háloszobánkban van. Napi 5 órát van kint a szobában, amellett mentálisan is fárasztom, új trükkök tanulásával, stb... reggel délelőtt délután este kap tápot, széna mindig van előtte, víz is. Ha este lefekvés előtt adsz neki tápot, illetve foglalkozol vele, valami nem hangos játékot beraksz neki, hátha úgy jobb. A nyuszi társ téma meg olyan, hogy aki jönne nyuszkó vagy áveszi a rossz szokásait a mostaninak, vagy "megneveli" ha az érkező nyuszi csendben maradna.
2021. máj. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
3-mas vagyok, Arra a fa ketrecre meg vigyázz, hogy olyanból készült-e amit a nyuszik ehetnek... ha meg rázza a ketrecet nehogy kiengedd/megetesd/ még csak rá se nézz, így akarja felhívni magára a figyelmet. De igen, 1-es jól mondja, alapjában véve éjszakai állatok.
2021. máj. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Este kap tápot és van vele foglalkozva . A fél szoba az övé és kint külön kifutója van ha jó idő van és kint vagyunk ő is kint van . A fa ehető számára . Ebben a szituációban nem merek neki társat hozni sajnos . Hiszen ha nem javul nem tudom mit kezdenék két nyuszival ..

Apukám tart házi nyuszikat most jönni fog két kicsi ( ők kint vannak ) . Próbáljam velük összebarátkoztatni ? De együtt nem tudnának lenni este .

2021. máj. 10. 16:28
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős a nyuszi? Úgygondolom (3-mas vagyok) hogyha 1-2 éves már szerintem nem éri meg fáradozni az összeszoktatással, ha nem lehetnek egész nap eggyütt. Szerintem felesleges.
2021. máj. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan helyiség, ahová csak éjszakára ki tudod rakni esetleg egy kisebb ketrecben (természetesen nem kényelmetlenül piciben)? Pl. előszoba? Kizárólag a te alvásidőd idejére.
2021. máj. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%
Szia, a mienk is ragta a ketrecet, de mi le szoktuk takarni egy pleddel es igy csondben van. Ha ketten lennenek nagy valoszinuseggel nem ragnak a ketrecet, mert egymast elfoglaljak, vagy alszanak mert napklzben kifarsztottak egymast. ;)
2021. máj. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!