Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hörcsög tartók! Valakinek van...

Hörcsög tartók! Valakinek van kedve mesélni a hörcsög tartással kapcsolatos tapasztalatairól nekem?

Figyelt kérdés

2021. máj. 11. 14:41
 1/4 A kérdező kommentje:
Privátban is írhattok.
2021. máj. 11. 14:42
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Első, amit kiemelnék az az, hogy ha még nincs hörcsögöd, akkor előtte a horcsoginfo.hu oldalt olvasd el. Az az egyetlen hiteles információkat tartalmazó oldal. Mindemellett NE kereskedésből vegyél hörcsögöt! Ott sajnos borzalmas helyen vannak, de előtte is szaporítóktól érkeznek és a picik nagyon fiatalon le vannak választva az anyjuktól, ami nem egészséges nekik, valamint nem tudhatod kik a felmenői, ha belterjes, akkor ez különböző betegségekben végződhet. Az eladók pedig nem értenek hozzájuk, ezért minden drága, ám egyáltalán nem hasznos és egyben káros, rossz dolgot rásóznak az emberre. Én sajnos így jártam az első 3 hörcsögömmel. Mindegyikük kereskedéses volt, és rossz helyen tartottam őket. Kicsi volt a ketrec, emiatt agresszívak lettek, rossz tápon éltek, emiatt nem éltek olyan sokáig. Szóval kérlek ne fogadd el az ottani "tanácsokat", helyette a fentebb említett oldalt nézd meg és csatlakozz a Hörcsög imádók facebook csoportba, minden tag nagyon segítőkész.

Nekem a mostani szíriai aranyhörcsögöm a Hörcsögmentés-től van, és tüneményes, nagyon imádom. Ők egy olyan szervezet, akik a megunt hörcsögöket, vagy éppen a véletlen, nem tervezett almokból származó piciknek segítenek új otthonra találni. Emellett 2 tenyésztő van az országban: Pezsi aranyhörcsög hobbytenyészet és a Smallsteps, ahol pedig tiszta vérvonalú dzsungáriai törpehörcsögöket kaphatsz. (a kereskedésekben dzsungáriaiként hirdetett hörcsögök valójában hibridek, a campbell és dzsungáriai hörcsögök keresztezése).

Szóval nekem most egy bútorlapokból épített 100x60-as alapterületű és 50 centi magas helyen van Életke, a hörcsögöm. Nem agresszív, érdeklődő, kezembe mászik, ki tudom venni stb. Persze vannak hörcsögök, akik sosem lesznek teljesen kezesek, de különböző kutatások kimutatták, melyik fajta hörcsögnek mekkora hely kell ahhoz, hogy stresszmentesen, boldogan éljen. Szóval ha elolvasod a horcsoginfo.hu-t és meglátod, hogy egy törpének 60x50 cm egy aranynak pedig 80x50 centi alapterületű hely kell, akkor ne hidd azt, hogy ezek hasracsapás szerűen kitalált számok. Ezek mögött komoly kutatások állnak, és korábbi tapasztalataimra hallgatva, teljesen hinni is lehet nekik. Még nagyon sok mindenről tudnék írni és regélni, (amit eddig leírtam az is teljesen jószándékú, meg akarlak védeni téged attól a sok fals információtól, amit a különböző netes oldalakon lehet olvasni, és amiket a kereskedésekben mondanak), ha szeretnél keress meg itt privátban, de ha belépsz a Hörcsög imádók csoportba Facebook-on, ott több tapasztalt gazdi szívesen válaszol minden kérdésedre.

2021. máj. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kihagytam azt, hogy a Hörcsögfalváról hörcsögöt még csak véletlen se vegyél! Etikátlan szaporító, teljesen belterjes, emiatt beteg hörcsögöket találnál ott... Egy ilyen helyet pedig nem szabad pénzzel támogatni, mert ha van kereslet, akkor sosem fogja abbahagyni, és több ártatlan pocok életét keseríti majd meg..

2. válaszadó voltam

2021. máj. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Az előző válaszoló nagyon jó ötleteket adott. A horcsoginfo maga a hörcsögös biblia. Emellett érdemes belépni a 4 ezer fős Hörcsög imádók csoportba fbn. Kérhetsz tanácsokat ott is vagy magától a Hörcsögmentéstől is. Ők is mindenben segítenek.
2021. máj. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!