Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Átmeneti ez a probléma vagy...

Átmeneti ez a probléma vagy ha nem ivartalanítom már nem lesz újra szobatiszta? Törpenyúl.

Figyelt kérdés

Van egy 8 hónapos lány törpenyulam. 1 hónappal ezelőttig teljesen szobatiszta volt. Most, hogy ivarérett lett, össze-vissza bogyózik, pisil (kanapéra, szőnyegre).

Nem szerettem volna ivartalanítani. Ha nem ivartalanítom, ez a probléma megoldódik magától idővel, vagy ilyen marad, amíg nem ivartalanítom?


2021. máj. 14. 21:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem ivartalanítod, akkor majd szépen kinyíródik a méhe miatt.
2021. máj. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem akarod ivartalanítani? A nyulak szapora állatok lévén nagyon fogékonyak az ivarszervi betegségekre, amik sok esetben halálos számukra! Az ivartalanított nőstény nyulak 60%-ának lesz később ivarszervi daganata.

A kérdésre válaszolva: ez az ivarosodással jár, nagyobb a territoriális hajlama ilyenkor. A miénk is rendszert kezdett csinálni abból, hogy felugrott az ágyunkra és odapisilt. Az ivartalanítás megoldja.

2021. máj. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, ezt az ivartalanítás megoldhatja. Mindenképp érdemes, mert előbb-utóbb úgyis méhgyullagást kap
2021. máj. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha elkezdett jelölni, akkor az már úgy marad mindaddig, amíg nem ivartalaníttatod. Nekem baknyulaim voltak csak, az első ivaros maradt, nem jelölt. A második kb ugyanennyi idős korában elkezdte, mint amit te is írtál, egy évig húztam-halasztottam, mert féltettem a műtéttől, de aztán nem bírtam tovább. Jó döntés volt, azonnal abbahagyta az ivartalanítás után a jelölgetést.
2021. máj. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!