Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kis rágcsálót szeretne a...

Kis rágcsálót szeretne a lányom (9 éves), nem tudja eldönteni, milyet, mind tetszik neki; ti melyiket választanátok?

Figyelt kérdés
Nem a tartásukra vagyok kíváncsi, kioktatásra sem, magyarázkodni sem fogok semiről, más téma merül fel, jelentem.
2021. máj. 20. 12:27
A kérdező szavazást indított:
Tengerimalac
Csuklyás patkány
Törpehörcsög
Ugróegér
45 szavazat
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
92%
Hörcsögöt vennèk, vagy egeret. Rövidebb az èletük, ha esetleg hamar ràun. Malacot párban lehet tartani, és több évig èlnek
2021. máj. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
24%
Ha nem érdekel semmi más, ami pedig kapcsolódna, akkor oldd meg magad. 🤦‍♀️🤷‍♀️😘
2021. máj. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
A hörik nagyon cukik, sajna viszont nem túl hosszú életűek sokszor, szóval 2-3 év és a sok öröm után nagy bánat is jár vele. A tengerimalac nagyon cuki tud lenni, nekünk is van. Kicsit sok vele a takarítanivaló, és egyik-másik kifejezetten zajos tud lenni, pláne éjjel, ha rájön hogy most enni akar :) Nem szabad ezügyben elkapatni mert visítozik folyvást akkor. Nekem ezek a tapasztalatok.
2021. máj. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
12%
Kacsa!
2021. máj. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim válasza:
83%
Nekem gyerekkoromban törpehörcsögöm volt. Nincs vele akkora macera, mint egy tengerimalaccal, ami szintén volt nekem, csak már 20 éves koromban. Egy hörcsög tartása egyszerűbb lehet egy gyereknek, etetni tudja, tisztítani szintén tudja az almot alóla. A tengerimalacok nagyobb odafigyelést igényelnek és elsőre lehet nagy feladat lenne egy gyereknek, főleg, hogy kettőt érdemes belőlük venni, mert egyedül képesek depresszióba esni. A másik két állatkáról nem tudok vélemenyt alkotni.
2021. máj. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
93%
Nekem is volt gyerekkoromban horcsogom, nagyjabol 1 hetig volt erdekes nekem, mivel allandoan megharapott, utalta, ha kivettuk a helyerol (persze ha aludt, soha nem keltettuk fel, csak amikor ebren volt, akkor probaltuk kezhez szoktatni). Viszont voltak tengerimalacaim, oket imadtam. Kezesek voltak, cukik, lehetett oket simogatni, sokat foglalkoztam veluk, takaritasba is besegitettem 10 evesen. Persze, macerasabbak, kell nekik a hely, a takaritas is hosszabb folyamat, es az sem art, ha van a kozelben allatorvos, aki ert hozzajuk, ha barmi baj lenne.
2021. máj. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
93%

Hát pedig a tartás elég fontos tényező a döntésben, elég különböző igényeik vannak. Ugróegérrel még nem volt dolgom szóval nem tudok róluk nyillatkozni, a másik három közül viszont vagy a hörcsögöt vagy a tengerimalacot ajánlom.

A patkány csodálatos állat, tényleg, de szerintem inkább idősebbeknek való. Nagy hely kell nekik, alapterületre akkora hely mint a hörcsög vagy tengerimalacnak, csak legalább 2-3x magasabb. Illetve nagyon szociálisak, mozgékonyak, minden nap foglalkozni kell velük, volt olyan patkányom aki konkrétan direkt hangoskodott hogy vele foglalkozzunk és ha nincs alapból szocializálva lehetnek velük gondok, egy kisgyerek még nem biztos hogy tudja hogy kezeljen egy rettegő állatot aki ha fél, támad. Igaz az összes többi patkányom barátságos volt, de volt egy aki konkrétan már akkor harapott ha odanyúltál, akármennyit foglalkoztunk vele, ha kifogtok egy ilyet az nagyon megrontja a gyerek kapcsolatát az állatokkal, szóval őket inkább olyan 14 éves kortól ajánlanám. Meg azért is mert egy nagyméretű ketrecet tokkal-vonóval kitakarítani egy több órás program.

A hörcsög 2-3 évet él, ami lehet jó dolog is ha nem vagytok biztos benne hogy mondjuk 6-8 évig akartok állatozni. Viszont éjszakai állat így nem lesz kint amikor a gyerek foglalkozna vele, ellentétben éjjel veri majd a tamtamot, ami zavaró lehet. Kisebb szóval simogatni se nagyon lehet de első állatnak alapból jó mert viszonylag kis hely kell neki és nem igényel annyi figyelmet mint mondjuk egy patkány vagy degu, viszonylag egyszerű a tartása.

A tengerimalac tartása egyszerű, kicsit nagyobb hely kell neki, nagyobb, jobban lehet simizni, bár tudnak hangosak lenni, az itt felsorolt állatok közül határozottan ők a leghangosabbak. Az hogy mennyire lesznek simizhetőek, ölbe vehetőek az malac függő, van amelyik bírja a nyúzást, van amelyik inkább félénkebb, elbújik, de ők inkább menekülnek mint harapnának.

Illetve mindenképp olyat vegyetek ami nektek is tetszik, mert az elején mindig be van ígérve hogy fog vele foglalkozni de az ipari zsák forgácsot vagy szénát nem fogja tudni a 9 éves elhozni haza, illetve a takarításban is sokszor be kell nekik segíteni szóval részben a ti állatotok is lesz.

Tényleg érdemes mérlegelni melyiknek van hely, melyik habitusa működik a ti igényeitekkel, és inkább ez alapján választani de én leszűkíteném a hörcsög és a tengerimalacra, szerintem ők a leg gyerekbarátabb kisállatok.

2021. máj. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
89%

Az attól függ, h a kislányod mit szeretne vele.

Dédelgetni, simogatni sokat - vagy pl inkább megfigyelni az életét.

Ebből a kettőből pl eleve a hörcsög kiesik, mert nem szereti a zrikálást, plusz akkor van ébren amikor a gyerek nem.

Ha inkább csak nézegetni, akkor én csíkos fűegeret vennék, az hipercuki és tök érdekes, ahogy jönnek-mennek. (Több kell belőle.)

Tengerimalacot én a helyedben nem azért nem választanék, mert túl sok lenne a leánynak, sőt. Hanem mert (és mint szülő mondom 😀) baromi nagy macera, ha az egyik meghal, akkor hozni kell mellé társat - akkor az is meghal, akkor amellé társ, és végtelen kerék lesz a malacozás - és persze elajándékozni “nem lehet”, mert a szívéhez nő...

Ami sztem még nagyon klassz rágcsáló, az a degu. Abból is több kell, de nagyon édesek, szociálisak, érdeklődők. Kézben is szeretnek lenni, de elvannak magukban is. Hely az nekik is kell bőven.

2021. máj. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
82%

Tengerimalac.

A hörcsöggel nem nagyon lehet mit kezdeni, azon kívül, hogy cukin néz ki. És büdös. Nem a helye, maga az állat is. Ha kézbe veszed, ott marad a tenyereden a tipikus büdös hörcsögszag. És nem tudom, hogy szívesen tárolnál-e élő kukacokat a hűtőben, vagy akár szárítottakat, na meg élő tücsköket, mert időnként adni kell neki. Nekünk volt egyszer dzsungáriai törpehörcsögünk, soha többet! Ha nem úgy nyúl hozzá az ember, vagy csak rossz kedve van, harap is, semmi igénye a kapcsolatra, legtöbb, hogy kézhez szokik, néha ki lehet venni. Éjszaka aktív, tekeri a kerekét. A szuperhalk keréknek is van hangja.

A patkány okos, de nem tudom, milyen lehet tartani. Ha harap, elég durván tud harapni, ahogy hallottam.

Két lány tengerimalaccal nem lehet mellélőni. Nagyobb ugyan a hely- és takarításigénye, mint a hörcsögöknek, de lehet velük kapcsolatot teremteni. Szándékosan nem harapnak. Véletlenül is csak akkor, ha nagyon mohók és túl közel van az ember ujja a répához vagy uborkához. Vannak még aranyos egzotikus állatkák, pl. csincsilla, stb., de a tengerimalac elterjedtebb, könnyebb információhoz, segítséghez, felszereléshez, stb. jutni. Nem büdösek. Kezedbe veszed és semmi szaga. A pisijük büdös, de ha egy lapáttal vagy kézre húzott nejlon zacskóval naponta kiveszed a pisis részeket, akkor egyáltalán nem érezni. Hetente, tíznaponta kell nagytakarítás, lemosni a ketrecet, az elég macera, nálunk általában 35-40 perc. Ezt mindig én csinálom, mert a gyerek nem elég ügyes hozzá, de a napi kis takarítást ő csinálja, ő etet. Nagyon cukik, simizhetők, abszolút keresik a kapcsolatot a gazdával, a nevükre hallgatnak, néhány apróbb trükkre is megtaníthatók. A mieink megtanultak forogni. Követnek, bújnak, csipogással üdvözölnek. Éjjel általában alszanak, de hajnal felé van, hogy zajonganak azért. Mi úgy szoktuk, hogy este kapnak több tápot, akkor jóllaknak és jobban elpihennek.

2021. máj. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
76%

Amelyiknek Te meg tudod teremteni a szükséges feltételeket (hely, megfelelő táplálás, mozgás biztosítása, takarítás, állatorvos, stb.), és amelyiket Te a legszívesebben gondoznád. 9 évesen egy gyerek nem fog részletesen utána nézni minden faj igényeinek, és nem fogja tudni felmérni, hogy meg tudtok-e adni neki mindent. 1-2 hónapig bármelyik állatról lehet profin gondoskodni, de az egér és a hörcsög élettartama is 2-3 év, a többié még hosszabb. Még ha a gyerek nem is unja meg a gondoskodást, és évekig teljes lelkesedéssel gondozza az állatot, akkor is sokszor kell majd neked megetetni, takarítani utána, vásárolni neki, állatorvoshoz vinni, és együtt élni vele. Hallgatni a zajongását, érezni a szagát ha nem volt időben kitakarítva, felszedni a kihullott forgácsot, amit a gyerek talán észre se vesz.


Mindegyik állatnak mások az előnyei és hátrányai. Van, aki ragaszkodik hozzá, hogy egy darab állat legyen. Neki a tengerimalac, degu, egér és patkány nem opció. Van, akit az éjjeli motoszkálás idegesít, míg más észre sem veszi.


Mindegyik felsorolt állatnak van itthon mentő egyesülete, akik a weboldalukon érthetően és hitelesen leírják, hogy mire van szüksége az állatnak és mivel jár a tartása. Szánj rá 1-2 órát, olvasd el ezeket és ez alapján dönts.

2021. máj. 21. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!