Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi lehet a gond a nyulammal?

Mi lehet a gond a nyulammal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A napokban, sőt hetekben észrevettem, hogy az 1 éves bak nyulam nagyon levert, nem eszik(SEMMIT!), és le van soványodva.

Próbálom vele megetetni a szénát, mert az utóbbi időben már leszokott arról, hogy szénát egyen. Lehet e miatt van.

Orvoshoz elvittem, mert a szemével volt egy kis gond, és adott egy szemcseppet. Mondtam neki, hogy mik a mellékproblémái, és azt mondta, valószínűleg a szeme miatt van.

Már jó két hete adom neki a cseppet, napi háromszor(reggel, délben, este), de semmi változás. Jövő hét csütörtökön viszem vissza.


Szerintetek mi lehet a probléma? Valami fertőzés lehet?

Köszönöm!



2021. máj. 30. 08:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
A jovo het csutortokot nem fogja megelni, talan a mai napot sem. Meg ma vidd el ugyeletre! Lehetoleg olyan dokihoz, aki ert a nyulakhoz is!
2021. máj. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
1)-es, igen, én is erre gondoltam, de nincs környékünkön egy egzotikus doki sem :/
2021. máj. 30. 09:07
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nem a környéken kell nézelődni, hanem messzebb. Vagy el kell kezdeni ásni.


Már bocsánat, de egy nyúlnál az is "azonnalorvos" eset, ha egy nap nem evett, nem hogy hetekig.


Még is mi van a szemével? Myxo ellen oltva van?

2021. máj. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Valószínűleg kötőhártya gyulladás. Soligental szemcseppet adom neki, ha ez segít.

Igen, oltva van.

2021. máj. 30. 09:20
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha gond van valamelyik állatkámmal, az sem rettent vissza, hogy 100-150 km-t levezessek. Ehelyett azon izgulok, hogy kibírja ,amíg odaérünk!

Tudod mit jelent a kényszeretetés? A tápját vízzel pépesre kevered (remélem, nem az olcsó, magkeverékes sz@rral eteted!) és fecskendővel beleerőlteted a nyusziba. Azt meg felejtsd el, higy a szeme miatt nem eszik! Lehet, hogy bélleállása van, ami nyusziknál gyakori! Ezt te otthon nem tudod kezelni! Vidd dokihoz!

2021. máj. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Hol laksz?
2021. máj. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

5)-ös, igen, ezzel tisztában vagyok. Normális, nyuszinak való tápot kap, nem olcsó sz@rt.

Okés, ezt a fecskendős dolgot kipróbálom. köszönöm.


6)-os, Baranya megyében. Többet nem mondok. :I

2021. máj. 30. 10:33
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Pécsen van exos doki, ma is rendelnek, Kisállatok Rendelője a neve. Ülj autóba, és vidd el még MA!!!

A másik jó hely a Daktary rendelő.

Kelleni fog neki probiotikum, Trover táp, amivel lehet kényszeretetni.

2021. máj. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
86%

Teljesen igaz, hogy a nyuszikkal azonnal menni kell, mert ha olyan a baj pár óra és belehal.

Esetleg lehet párzási időszak, sok másik állat is amíg ez tart alig eszik, éppen csak annyit hogy ne haljon éhen, de erősen lefogynak a hímek.

Remélem a gondod csak ennyi, de vidd el állatorvoshoz.

2021. máj. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
96%

[link]

Ha az oldalon letekersz, megtalálod a hétvégi ügyeletet. Nyulaknál nincs olyan, hogy "Jót tesz nekik egy kis koplalás, semmi bajuk nem lesz...". A nyúl, ha nem eszik, felgázosodik a bele és beledöglik. Nem is értem, hogy mire vársz... Keress még 50 kifogást, hogy miért nem viszed orvoshoz, aztán majd csak megdöglik a szerencsêtlen. De utána soha többé ne vegyél magadhoz egyetlen állatot sem! KÖNYÖRGÖM!

2021. máj. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!