Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyek ha elhizott a...

Mit tegyek ha elhizott a tengerimalacom?

Figyelt kérdés
Az én hibám miat sok tápot kapott és nem tudom hogy tudna lefogyni.A válaszokat előre is köszönöm!

2021. máj. 30. 12:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szénát, vizet továbbra is korlátlanul kapjon. A tápot fokozatosan csökkentsd. Amíg eléri a kívánt súlyt, napi 1 evőkanálnál ne kapjon többet. Többször vedd ki, hogy többet mozogjon. Társa van?
2021. máj. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nincs társa mert ahol lakom nincs tenyésztő, az állat kereskedésben pedig nem tudják megállapitani a nemeket és félek, hogy ellenkező neműt adnak...
2021. máj. 30. 12:22
 3/10 anonim ***** válasza:
40%

😵😵😵

Alap, hogy állatkereskedésből nem veszünk állatot. Ahogy az is, hogy tengerimalacot egyedül nem tartunk. No comment.

2021. máj. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De ha nincs más választás te mit tennél?😀
2021. máj. 30. 12:28
 5/10 anonim ***** válasza:
67%

“Alap hogy allatkereskedesbol nem veszünk állatot”

Miért akkor honnan vegyen? Nem azért van az ÁLLATkereskedés hogy ÁLLATOT vásároljunk ott? Inkább ez a no comment...

2021. máj. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
1es voltam, ne oltsad már a kérdező, nyilván ideális, ha van társa a malacnak, de most pl az én 5,5 éves állatkereskedésből vett malacomnak sincs társa, mert a tenyésztőtől vett társa nemrég elpusztult, pedig fiatalabb volt. Most már nem lesz új társa, mert nehéz lenne neki egy újat megszokni, és mert utána már nem lesz több tengerimalacunk, úgyhogy ez van. De kérdező, ha fiatal a malacod, akkor szerezz neki egy társat mindenképpen! A súlyában is segítene, mert társsal aktívabbak.
2021. máj. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

1. Nem, állatkereskedésből nem veszünk állatot. (Mert az esetek 90%-ban lövésük sincs, mit árulnak és annak mik az igényei.

2. A nemét te is könnyen megállapíthatod, ha összehasonlítod egy képpel a Google-ról, de egy fb csoportba feltöltöd a képet, kaphatsz hozzá segítséget is.

2. A tengerimalac mellé társ kell, akárhány éves is.

3. Az fb-n nagyon jó csoportok vannak, épp azért, hogy a társavesztett malacokat összehozzák. Még fizetni sem kell érte, mert a gazdiknak a malacuk jóléte a fontos. (De ott is vannak tenyésztős hirdetések is)


A "diétát" jól elmondták: széna korlátlanul, egyéb étel: táp, jutalomfalatok stb. mennyiségét kell csökkenteni.

2021. máj. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%
4: Miért, a fejedhez tartottak egy pisztolyt, hogy vegyél malacot?
2021. máj. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
83%

Kezdetnek keress egy hozzáértő exós dokit, ő a nemek megállapításában is segít (az állatkereskedést inkább nem véleményezem).

Magyarország szerencsére nem túl nagy, úgyhogy bátran keresgélhetsz tenyésztőt messzebb is, illetve a tengerimalacvédőktől is kérhetsz segítséget, hogy társat keresel a cocádnak, segítsenek társítani.

Mivel eddigre már meglesz a hozzáértő(!) exós dokid, az ivartalanítás sem jelent majd gondot szükség esetén.


Ezzel párhuzamosan ajánlom a gemon.ro nevű oldalt olvasásra, hogyan is kellene egy malacot tartani, etetni, az ottani tanácsok a diétában is segítenek majd.


Ha a fentiekre nem vagy hajlandó, akkor ismételten csak a tengerimalacvédőket javaslom, tessen nekik megmondani, hogy nulla hozzáértéssel kereskedéses malaccal vágtál bele a kisállattartásban, de nem tudod a megfelelő körülményeket biztosítani neki, kéred, hogy segítsenek egy felelősebb gazda megtalálásában és az örökbeadásban.

2021. máj. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm, nem értem miért bántjátok ennyien az állatkereskedéseket, hiszen nem tehetnek róla hogy mien állatkákat árulnak, az tényleg elég borzalmas, hogy a nemeket nem tudják megállapitani. De nem ugy kell elképzelni mint egy börtön cellát, nagyon kedvesek és az ott árúló állatoknak maximálisan megvan mindenkük... abba hogy a malacomat egyedül tartom kérlek ne kössetek bele, én is szeretnék neki társat de ez csak idővel fog sikerülni, a nemet meg tudom állapitani de nem voltam ott és a szüleim akarták venni és azért, falun élek, tenyésztők az ország másik felén vannak, ahol van rendes az 5h utazásra van innen... nem vagyok állatkinzó mindene megvan a malackának ezért is hizott el mert azt akartam hogy mindene meglegyen! azért irom ezeket le hogy tisztában legyetek mielőtt állatkinzónak hinnétek, de ha van valami dolog amibe még bele birtok kötni hajrá! :)
2021. máj. 30. 13:03

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!