Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mivel kezeljem a nyulaimat?...

Mivel kezeljem a nyulaimat? Mivel enyhíthetném a szenvedésüket?

Figyelt kérdés

Nyulaim 99,9% hogy myxomatózisban szenvednek.Mivel kezelhetném őket,hogy jobban legyenek,vagy meggyógyuljanak?

Ha van itt valaki akinek a nyulai felépültek ebből a betegségből beszámolhatna róla hogyan történt a gyógyulás.

Előre is köszi!

Egy szomorú gazdi


2010. aug. 24. 22:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
vidd őket orvoshoz, ő megmondja mennyi az esélyük... sajnos mást nem tudsz tenni... max ha nagyon gáz a szitu, elaltatják őket, legalább nem szenvednek...sajnálom
2010. aug. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

[link]


Itt van szó gyógymódokról, az elejétől kezdve olvasgasd!

Nagyon sajnálom a nyuszijaidat:( Ha felépültek (amit nagyon remélek), oltasd be őket.

2010. aug. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Az orvos azt mondta nem jön ki mert nem 100% a gyógyulás és nem akarja feleslegesen terhelni a pénztárcámat.

2010. aug. 25. 07:42
 4/12 anonim ***** válasza:
Sajnos az orvosnak, igaza van, már tavasszal be kellett volna oltatni őket.
2010. aug. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Azért nem adattam be az oltást,mert tavasszal még nem voltak nálam.Nemrég vannak csak meg.
2010. aug. 25. 11:03
 6/12 anonim ***** válasza:
Szia! nekem Pont most gyógyult meg a nyuszim! Olvasd el a nyuszi szunyi baj kérdést és ott találsz rá megoldást!
2010. aug. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Elolvastam a nyuszi szunyi kérdést.A kamilla tea volt a megoldás?Vagy a Betadine?Vagy mi?Mert mindenki csak azon lovagol,hogy orvos.
2010. aug. 25. 12:33
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem véletlenül lovagolnak azon hogy orvos, ha a nyuszi tényleg myxo-s akkor sem a kamilla sem a betadin nem fogja nagy valószínűséggel meggyógyítani mert ez csak tüneti kezelés. A myxo majdnem minden esetben halálos a nyuszikra nézve. Lehet hogy nem voltak nálad tavasszal még a nyuszik de amint megkaptad őket azonnal be kellett volna oltatni őket. Én is nyáron kaptam az enyémet és rögtön beadattam neki az oltást.
2010. aug. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
valóban nem véletlen lovagol mindenki az orvoson. A myxo egy vírus, ami a nyúlban benne van. Az hogy dagadt a szeme csak a tünet. Kezelheted kamillával, a szemén javít, a vírust nem öli ki. A fülén a göbök szintén csak tünet. KEzelheted betdinnal, nem fertőzi el, jó dolog, nem ártassz vele, csináld, de szintén: a vírust nem öli ki. Adj neki vitaminokat, minél jobb táplálékot, nyugodt környezet, a vízbe tehetsz neki ananászlevet attól finomabb és többet iszik belőle...Ezekután pedig imádkozz, és keress egy olyan orvost aki megpróbál segíteni rajta nem kerget el hogy valoszinü nem gyógyul meg. Hát igen, ez sajnos valószínű. Esetleg leírhatnád hogy milyen állapotban van most a nyuszi, mi látszik rajta, és az milyen súlyos.
2010. aug. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Már írtam,hogy az orvos nem akart kijönni,pedig ő az egyetlen a környéken aki a nyulakhoz is ért valamit.


Tünetek: dudorok a füleken,némelyiknek már lóg a füle,feldagadt szemek,nehéz légzés,fel van dagadva és váladékozik az orruk.Van olyan is amelyiknek sebes a füle.A tünetek hasonlóak az összes nyuszin.


Most kövezzetek meg,de én erről a betegségről még nem hallottam (pedig régebben is voltak nyulaink),azért nem oltattam be őket amikor hozzám kerültek.


Ennek a betegségnek mennyi a lefutási ideje?_Mert én azt olvastam 1-2 hét és a nyuszik között van olyan amelyik már több mint 3 hete beteg.

2010. aug. 26. 13:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!