Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért mondja mindenki, hogy a...

Miért mondja mindenki, hogy a hörcsögök büdösek?

Figyelt kérdés
Mindenhol ezt olvasom és hallom, viszont az öcsém is tart egyet és ha konkrétan közelről beleszippantok se szagos soha :D
2021. jún. 8. 01:55
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Ezt azok mondják, akik rosszul tartják.
2021. jún. 8. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Gondolom nem cserélik az almot alattuk elég gyakran talán.
2021. jún. 8. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
8%

A hörcsögöknek nincs véletlenül bűzmirigyük? Nekem egyszer volt hörcsögöm egy rövid ideig, de nem emlékszem, hogy tényleg büdös lett volna...


A hörcsögök és a büdös borzok között lehet némi különbség. Talán hasonlóak külsőre mindketten...


Örülnék neki, ha képet linkelne Valaki a Tisztelt Válaszolók közül, hogyan néz ki a két állatfaj. Van-e hasonlóságbeli különbség közöttük?

2021. jún. 8. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
A hörcsögöknek illatmirigyük van. De ha megfelelő méretű helyen tartod őket (szigorúan egyesével mert együtt nem tarthatóak) akkor egyáltalán nincsen szaguk. A megfelelő méretű hely törpehörcsög esetében legalább 3000 cm2 aranyhörcsög esetében pedig legalább 4000 cm2. A horcsog.info oldalon van erről egy csomó hasznos dolog.
2021. jún. 8. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Maga a höri nem büdös, csak a forgács lesz alatta az, ha sokáig nem cserélik le.
2021. jún. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%

Azért, mert ha rosszul vannak tartva, sajnos nem csak az alom, hanem maga a hörcsög is tud iszonyatosan büdös lenni... én annak idején mentettem extrém körülmények közül kettőt, hetekbe telt, mire "átvették" az itthoni "semlegességet" és tényleg nem volt semmi plusz szaguk.

A kis hely könnyebben büdösödik, a hörcsög maga is könnyebben büdös lesz, illetve a kis hely okozta stressz miatt a vizelet is büdösebb, ill. az illatmirigy által is erőteljesebbek a szagok. Amúgy nekem most perpill 8 törpém van itthon, nincs szag.

2021. jún. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%

Megfelelő méretű helyen tartva nem büdösek. Ezt a cikket ma találtam. Tök jól összefoglalja hogy mekkora és milyen hely kell egy hörcsögnek:

[link]

2021. jún. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%

Ha nem ápolod, akkor büdösek.


Amúgy a görényekre mondja mindenki, hogy büdösek, mert azok: "Büdös, mint a görény"- mondja a szólás.

2021. jún. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Ladik ***** válasza:
78%
Vegyél neki fürdető homokot az természetes szagmegkötő,egyből tudni fogják hogy oda kell végezni a dolgukat
2021. jún. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Maga a höri nem büdös, csak a forgács alatta ha nincs cserélve rendesen és időben.
2023. júl. 6. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!