Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Valakinek lenne ötlete tuti...

Valakinek lenne ötlete tuti tippet vakond ellen konyha kertben? paradicsom,paprika, stb közt garázdálkodik

Figyelt kérdés

2021. jún. 9. 11:43
 1/10 anonim ***** válasza:
9%

En ugyanezzel kuszkodok,szerencsere a macskaim elkapnak nehanyat kozuluk.

Nemreg kaptam egy tippet valakitol,meg nem tudom ha mukodik de egy probat meger szerintem:

Sorosuveget (ures)beleasni helyenkent a foldbe,picit ferden nem fuggolegesen ugy,hogy kb 5-6cm maradjon felszinen a nyakabol. Alitolag az a hang amit kiad mikor belefuj a szel idegesiti oket es elmenekulnek a kornyekrol

2021. jún. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
A vakond ragadozó állat, nem eszi meg a zöldségeidet, ráadásul védett is. Megeszi a pajor lárvákat a földedben, amivel csak jót tesz neked. Ha nem lesz mit enni, elmegy magától.
2021. jún. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
Szúrjál le néhány üveg palackot szájával felfelé, állítólag ahogy süvít a szél, azt nem bírják elviselni, nem tudom mennyire válik be, de olcsó megoldás. Vagy vannak ilyen ultrahangos riasztók is.
2021. jún. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Vakondcsapda

Aztán vidd el olyan helyre, ahol nem járnak az emberek. Pl rét

2021. jún. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
A vakond védett állat, így tilos megölni! Ráadásul hasznos is.
2021. jún. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
27%
Erdekes,3-as is azt irta amit en,szoval valoszinuleg ez egy bevalt modszer megis mindketten le lettunk pontozva,nevetseges
2021. jún. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
57%

Az biztos, hogy hasznos és valoszinű védett is ezéftha sikerül nyakoncsipni , eszedbe ne jusson megölni!!

Inkább dobd át a szomszédbe!

2021. jún. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A vakond nem okoz kárt, ellentétben azokkal a férgekkel, amikre vadászik a föld alatt és amik elrágják a palántáid gyökerét.

Ha közben kitúr is egy-két növényt, azokat vissza tudod dugni és megnyomkodod. Ha nem lenne neki mit ennie a földben, elmenne hamar. Legközelebb palántázás előtt rovarirtást is végezz a földben.

2021. jún. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Moon_Walker ***** válasza:
a vakond rovarokat, rovarlárvákat eszik. tehát nem garázdálkodik, hanem védi a kertedet. sajnos a fiatal palántákat kidönti, amiket vissza lehet ásni, karózni. örülj inkább a vakondnak.
2021. jún. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Idán tavasszal már 3 döglött vakondot találtam az udvarban kb. 2-3 hét alatt. Vagy betegek voltak és kijöttek megdögleni, vagy éjjel, amikor előbújtak, akkor a kutyák kifektették őket, nem tudom. Tavasszal vagy 100 vakondtúrás volt az udvarunkban, mostanában nincs friss, igaz, hogy szellőzőlyukat jó párat láttam azóta.

Mondjuk mostanában eső sem volt, azt figyeltem meg, hogy eső érkezése előtt intenzív túrásba szoktak kezdeni, ahogy a hangyák is rajzanak eső előtt. Biztos mindkét faj félti a járatait az esőtől, ezért előtte rendezik.

2021. jún. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!