Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Gond, ha nappal is ébren van...

Gond, ha nappal is ébren van a süni?

Figyelt kérdés
Első sünim, kicsit túl is aggódom, három napja van nálam. Világos van a szobában, eddig aludt a sapkája alatt, most meg eszeget, motoszkál. Nem piszkáltam, itt dolgozom mellette az asztalnál. Fel szoktak kelni a sünik így napközben is, vagy változtassak valamin, hogy jobban aludjon?

2021. jún. 29. 11:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Még új neki a környezet, emiatt éberebb. Ne aggódj, az aktivitás mindig hó :) A túlzott bágyadtság jelezhet bajt, de itt nyilván nem ez a helyzet.


Hagyd csak, majd ő alakítja a napját úgy, ahogy neki jól esik. Szerencsére se suliba, se munkába nem kell mennie, nem kell óramű pontossággal aludnia és ébrednie ;)

2021. jún. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató választ. Arra is gondoltam, hogy a meleg sapit lecseréltük tegnap egy pólóra, mert iszonyú hőség van a penelben, hogy talán az a gond. Egyébként 7 körül kelt eddig este és nagyon barátságos, bújós. Nem gondoltam, hogy ilyen kis közvetlen lesz :).
2021. jún. 29. 11:20
 3/4 anonim ***** válasza:
88%

20-27 fok az ideális hőmérséklet neki, nem hiába afrikai süni :)


Oda is kell figyelni, hogy ne csökkenjen hirtelen és jelentősen a hőmérséklet, mert ez a fajta nem alszik téli álmot - ennek ellenére megpróbálhatja, és ez veszélyes nekik.

2021. jún. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Tudom, de itt már 30 fölött volt a hőmérő a ketrec mellett tegnap, szegény ki volt terülve. Azt sem szeretném, hogy hőgutát kapjon, most 27 fok van. Így jó, hogy a klíma az iroda ajtaja felett van kívülről és ide nem fúj, mégsem forr fel a szoba. Ezt a meleget még én is élvezem, neki is jó. Most nyugodtan szuszmákol a póló alatt, néha fordul egyet és alszik tovább😀.
2021. jún. 29. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!