Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyibe kerül két tengerimala...

Mennyibe kerül két tengerimalac tartása?

Figyelt kérdés
A tengerimalacok árával együtt.

2021. jún. 30. 15:18
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

Két tengeri Mali kb: 8 ezer

Ketrec:30 ezer

Egyéb holmi:10 ezer

Kaja:Évente egy tízes

2021. jún. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
Ket lany vagy ket fiu? Vagy egy fiu es egy lany?
2021. jún. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ hogy mit hol veszel meg.


Ha használtan veszel ketrecet pl. lehet nem 30.000 lesz hanem csak 25000.


Egyéb kiegészítők is 5000-10000 Ft.


Kérdés hogy hol veszed a malacokat. Budapest vagy vidék. Vidéken 8000 az meglehet de Budapesten én pl. állatboltban 5000 t vettem.

S függ hogy hol szeretnél venni pl. tengerimalac tenyésztőnél van hogy 10000 egy tengeri.


A kaja az pedig nem tudom hogy jött ki az utolsónak évente 10000-re.Igaz nekem 3-an vannak de még így is.


Gondold végig kérdező.


Alapból a fő táplálékuk a széna az mindig kell előtte legyen. Ha mondjuk a szénát ingyen kapod akkor kihúzva.

Tápokban olyat kell nekik venni amiben nincsen mag amiven van szotyi stb azt felejts el. Én pl. Auchanba szoktam venni kétfajtát Van egy lila színű Cavia és a másik fekete színű Riga Complete. Majd megpróbálom elküldeni. Ha állatboltba veszed ott lehet drágább. A gyümölcsök, zöldségek kiegészítésként mondjuk heti szinten legyen 1000 Ft.

Akkor pl. kis nasiról még nem is beszéltem.


Szóval én a 10000-t évente kevésnek tartom, havonta már inkább elmegy.


És plusz még az alom kérdés milyet szeretnél pl. pellet? Forgács? Forgácsból pl. asztalosoktól lehet kérni/venni de azt át kell válogatni viszont olcsóbb.


Én pl. dm-s macskaalmot használok 1000 Ft. Két tisztításra elég. Megrpóbálom ellinkelni azt is. Viszont a pelletre célszerű venni nekik vmit rá pl fürdőszoba szőnyeg vagy bármi mert a pellett a kis lábuknak kemény.


S a malacok nemétől is függ még az ár. Pl. két azonos neműt szeretnél? Ha nem ivartalanítanod kell ha nem szeretnél 5 kismalacot. Az is plusz pénz speciális állatorvosnál.


A karomvágást te vagy családoddal megoldanád? Ha nem szintén állatorvos vagy kozmetikus.


Ha beteg szintén állatorvos.


S a még a kiegészítő dolgokhoz be lehet szerezni kis kifutót mert a ketrec nem biztos hogy egész nap jó nekik. Az egy plusz 10 rugó alsó hangon.



S akkor ezeket add össze.


S így már nagyjából te is tudod mennyibe kerül a tartásuk.

2021. jún. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

5 vagyok


Ez az egyik táp amit veszek nekik


Delicado Verde tengerimalac eledel 500 g - Auchan Online

[link]

2021. jún. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
27%

5-6 vagyok


Ez a pellet amit használok


Dein Bestes Fapellet macskaalom, 10 l | dm.hu

[link]

2021. jún. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a ketrec teljesen felszerelve 15ezer Ft volt.

+ 1 házikó: 2-3 ezer Ft.

Havonta a kaja, a széna, a pellet és a forgács kb. 10ezer Ft.

Ivartalanottuk őket, a lányt 19ezerért, a fiút 12ért.

2021. jún. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!