Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan szelídítsem meg a...

Hogyan szelídítsem meg a patkányomat?

Figyelt kérdés
Régen tartottam sokat, egyik sem volt ilyen félős. Kb 1 hónapja vettem egy állatkereskedésben, nem volt kicsi pár hónapos lehetett. Annyira gyors hogy csak úgy a lakásban nem merem elengedni, de ha nyúlok be hozzá már a lábával löki el a kezem és rendszeresen már kapna is oda a kezemre. Egyszer meg is harapott.
2021. júl. 10. 23:58
 1/8 anonim válasza:
77%
Próbáltad a kaját a kezedből adni neki? Sok állathoz közel lehet kerülni ha kézből etetik.
2021. júl. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem, mert benyúlni nem akarok, attól tartok kiszalad vagy megharap
2021. júl. 11. 00:08
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Érzi hogy félsz tőle. Amíg félsz hogy megharap, addig nem fog menni a szelídítés.
2021. júl. 11. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban kellene neki egy társ!!! Vagy kettő. A patkányok egyedül becsavarodnak. Kell nekik a fajtárs.

Másrészt a kereskedésben vett patkány sokszor instabil idegileg, nincs kézhez szoktatva kölyökkorban, így sokkal vadabb. Több idő kell neki. Adj neki kézből enni. Lehet, hogy pocit megcsípi a kezed, de ez nem harapás, csak ismerkedés.


Hiába volt már patkányod, nem sokat tudhatsz róluk. Lépj be a patkányvarázs csoportba facen.

2021. júl. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A család nem örült neki így se nem ha lenne még egy kettő :)
2021. júl. 11. 11:33
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ne tarts egyet se!!! Ez így neki kínzás!! Depressziós lesz, bekattan, és belepusztul. Az jobb lenne?
2021. júl. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se maradjon egyedül, ez olyan mintha téged egy szobába zárnálak és napi 1-2 órára beengednék hozzád egy kutyát, az nem pótolja az emberi kontaktust. A patkány nem fogja megérteni hogy otthon nem szeretnének többet, ő csak azt fogja fel hogy magányos. A társ egyébként a szelídítésben is segít, ők csapatban élő állatok ezért figyelik a másik mit csinál, ha a félős patkány mellé beteszel egy barátságosat, látni fogja hogy a társa gond nélkül odamegy hozzád, elveszi a kaját, és ebből neki az jön le hogy akkor ez biztonságos és sokszor előbb szelídül meg.
2021. júl. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
51%
Jól mondják kettőt szoktak tartani mert nem bírja a magányt. Ezt onnan tudom hogy kinyírtam a patkányokat a kamrában (rengeteg volt és tönkretették a vályogfalat) és maradt egy amit valahogy megsajnáltam mert szelíd is volt meg nem zavart semmit, el volt adtam neki enni is. Majd azt vettem észre hogy egyre gyengébb (egyszer véletlenül majdnem rá is léptem) beteg lett, szürcsögött és elpusztult.
2021. aug. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!