Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Csincsilla vagy tengerimalac?...

Csincsilla vagy tengerimalac? és érveket is írjatok.

Figyelt kérdés
2010. aug. 27. 14:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Tengerimalacom volt :)

Csak az zavart h éjjel állandóan a golyós itatót nyúzta, 4,5 évet élt.

Csincsillája van egyik barátnőmnek,de nem sokat beszélünk róla.Majd megkérdezem :)

2010. aug. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Öt évig éltek tengerikucujaink. Nagyon sok szeretet adtak, és nem volt túl macerás a tartásuk sem. Rágni azt nagyon szerettek. Mindig volt előttük karalábé, paprika, répa. nyers burgonya. Imádtuk őket, és amikor szinte egyszerre elpusztultak megsirattuk őket.
2010. aug. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tengerimalac ha nem akarsz rá sokat költeni de mégis nagyon szeretnél kisállatot.

Mármint nem is az hogy nem AKARSZ hanem nincs nagyon miből

Nagyon kedves állatok mindennap foglalkozz vele/velük:)

A csincsillának nagyobb ketrec, és alom mellé egy úgymond csincsilla fürdő is kell.

Egy ilyen tiszta por amit beleteszel egy nagyobb dobozba és hagyod hogy porfürdőt vegyen/vegyenek. AZ állatkereskedésekben lehet kapni kb 1000-1500 ft.

2010. aug. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Csincsilla átlagban10ezer körül van, sokkal érzékenyebb a kb 2ezer forintos tengerimalactól:)

Meg a malac aranyosabb is:)

2010. aug. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

a csincsilla nagyon érzékeny, de könnyen megtanulható a kezelése. Éjjeli állat, olyan a hangja, mint egy csipogó plüss állatnak. az én csincsilláim kezesek voltak, kicsi koruk óta neveltem őket. víz nem érheti a bundájukat, abba belepusztulnak.

A tengerimalac könnyebben tartható, szintén kedves állat. lehet fürdetni.

A csincsilla nem büdös, mivel gyakran fürdik homokban a bundája miatt.

A többit neked kell eldöntened

2010. aug. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolsónak: Az egy hülyeség, h a csincsilla belepusztul, ha víz éri a bundáját, az enyém beleesett az akváriumba és azt kivéve, hogy rettenetesen utálta, h vizes lett, semmi baja nem történt.

Nekem csincsilláim vannak, 8 és 6 évesek, semmi gond nincs velük. Esténként kiengedem őket a nappaliban, irtó jókat szórakozunk rajtuk. Okosak és jópofák. :))))

Nagy ketrec kell nekik, de inkább magas legyen, mint nagy alapterületű, és egyedül nem tartható, nekem két fiú van.

Kvarcmentes homokban fürdenek, ezt egy dobozban vagy eldöntött ötliteres befőttesüvegben kell beadni nekik. 3-4 evőkalán elég egy alkalomra, és NEM kerül 1500 Ft-ba egy csomag. 600 körül van, ez kb. két hónapra elég.

Kizárólag növényevők, olajos magot nem nagyon kaphatnak, bár szotyi a legtöbb kajában van, de annyi nem árt meg nekik.

Szóval én csinipárti vok :))))

2010. szept. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Valóban semmi baja nem lesz a víztől, bár tény, hogy iszonyú, ha a vastag bunda elázik... És vigyázni kell, mert ilyenkor meg is fázhatnak, és az esetleges tüdőgyulladás tényleg végzetes is lehet. De önmagában ha víz éri, az még nem baj. Ezzel együtt senkit nem biztatnék a csinik vizes fürdetésére, a spéci homok pont elég.
2010. okt. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!