Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan tudom hozzá szoktatni...

Hogyan tudom hozzá szoktatni a patkányt ahoz hogy megfogom?

Figyelt kérdés
Tegnap előtt vettem patkányt, még kicsi. Kézhez szeretném szoktatni viszonylag kicsit félős. Harapni szerencsére nem harap. Viszont simogatni épphogy megtudom. Hogyan tudnám megszoktatni hogy megfogom vagy simizem? Vagy hogy kivegyem hogy játszok vele.

2021. júl. 18. 02:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Idővel. Nyilván meg kell szoknia a szagodat, hogy te látod el, a simogatás, játék jön magától.
2021. júl. 18. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Valami bolyhos pulcsit vegyél fel vagy kapucnisat. A bolyhokat nagyon szeretik, mert olyan mint egy másik patkány.

Kapucniba meg elalhat.


Úgy keszülj h pipilni fog mindenden bizonnyal, az elején esetleg kakilni is, de ez ilyen. Magától leszokik róla.

2021. júl. 18. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél mellé társat!!! Társas állatok, könnyebb is szocializálni, ha a fajtársával van együtt. Te nem tudsz a társa lenni.

A patkányvarázs oldalon és fb csoportban vannak tippek a kézhez szoktatáshoz.

2021. júl. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

2. válaszolónak

Csak attól félek hogy elfut mert nagyon gyors aztán volt pati nincs pati. Próbálom megszoktatni hogy simizem gyakran benyulok hozzá viszont nem bírja sokáig.


Társat meg most még nemtudok venni mert kicsi a ketrec 2nek. De ha megjött a ketrec ami nagyobb akkor szerintem beszerzek mellé egy másikat:)

2021. júl. 18. 12:51
 5/11 anonim ***** válasza:

2 vagyok.

Jól teszed a társvásárlást, tényleg sokkal nyugodtabbak együtt, meg kevésbé válogat kajában... plusz a legjobb bennük pont az amikor egymással alszanak/nyalogatják stb stb egymást. Rengeteg soha nem látott vicces interkaciónak leszel tanúja. Nekem 3 van, és minden áldott nap van valami új vicces hülyeségük :D


Olyan helyen ne engedd ki, ahol elfuthat. De amúgy óvatosan azért szabad őket fogni*. Igaz, az elején sokat karmolnak emiatt (de állítólag ha teszel be nekik 1 téglát azon kicsit kopik a körmük... én maradtama karmolásoknál). Érdemes hosszúujjúban nyomni, márcsak azért is mert az ilyen ujjakba, zsebekbe is imádnak bemászni és ott elaludni.


Ha szeretnéd marasztalni, akkor vegyél az öletdbe még valami ellenállhatatlanul finomat (kis sajt, dió, főtt csirkecsont), hogy azon rágódjon.



*fogni úgy érdemes őket, hogy gyengéd kézzel, de határozottan. Nekem az a tapasztalatom hogy a rámarkolástól megijednek és menekülnek, de ha gyengéden fogom őket akkor nem karmolnak szinte semennyire. Nekem akkor votlak a legeslegnyugodtabbak amikor midnhárman az ölemben voltak és én a telefont nyomkodtam (és csak iylen jelképesen terelgettem őket vissza. Ez nem a elgelején volt, de eléggé az elején. Nem szeretik ha korlátozzák őket, de azt megértették hogy jó helyen vannak az ölemben.

2021. júl. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tippeket. Nagyjából barátkozok már amúgy meg vele, csak még nagyon ilyedős és mivel nem egy csendes helyen lakunk így szegény mindentől megilyed azt elfut:D Társat veszek majd neki elhatároztam, legalább nem lesz egyedül. Így is a családjátol szakítottam el. Aztán lehet onnan elhozom valamelyik tesóját ugyan úgy. Meglátom még, meg az édes anyám véleménye is kell.


És köszönöm mindenkinek amúgy a válaszokat:)

2021. júl. 18. 14:26
 7/11 anonim ***** válasza:

Igen, jó ötlet a tesó. Minél hamarabb szerzed, annál könnyebb őket összeszoktatni. amúgy annak is van trükkje, hogy hogyan ne báéntsák egymást. Csak nekem még nem volt dolgom, mert egyszerre hoztam el mind a hármat.

Kérd meg a gazdit ahol,a tesók vannak, hogy simizgesse a többieket, mert a patkányt fiatalon jó megismeretni az emberi kézzel, különben kevésbé lesz kezes. Azt hiszem az első 8 héten a legfogékonyabb.

2021. júl. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Meglátom még, meg az édes anyám véleménye is kell.


Nem, ez nem meglátom kategória. KELL neki legalább egy társ! Ha nem megoldható, ne tarts patkányt

2021. júl. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Őt is úgy hoztam el hogy anyám nem tudott róla, szerencsére se én sem a pati nem lett kidobva. Megbékélt vele, szóval szerintem a kövit is úgy hozom el. De beszerzek neki nyugi tesót.


Még hozzá tenném amúgy hogy akit elhoztam volt simizve meg meg is fogták párszor hogy szokjon. De nálam már annyira nem engedékeny de tudom türelmesnek kell lennem vele.

2021. júl. 18. 18:07
 10/11 anonim ***** válasza:
Segít az is ha alulról nyúlsz felé, nem felülről. Ha megmarkolják, vagy felülről nyúlnak hozzá, az kiváltja a prédaösztönt, hogy valami zsákmányul akarja ejteni. Ezt látni lehetett azokon a patkányaimon is akik hozzászoktak hogy megfogom őket.
2021. júl. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!