Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy 7 éves kisfiúnak mi lenne...

Egy 7 éves kisfiúnak mi lenne a legjobb első kisállat?

Figyelt kérdés

Tudom, kisgyereknek nem veszünk állatot, ha a szülő nem akarja, de ha esetleg nem válna be neki se lesz elhanyagolva, nem első kiskedvenc lesz a házban.

Ami kritérium, hogy ne legyen nagyon koszos, azaz ne kelljen naponta almot cserélni a kellemetlen szagok elkerülése végett.

A hörcsög szimpatikus volt, de attól az éjszakai zajok miatt kicsit félek.

Jelenleg a sünik és a nyuszik a befutók, de nyitott vagyok.


2021. júl. 18. 10:05
A kérdező szavazást indított:
Hörcsög
Nyuszi
Sün
Egyéb (leírom válaszban)
32 szavazat
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
91%

Ha fa futókereket veszel (glirex.hu) és terrárium lesz a höri helye akkor este sem lesz hangos. A hörcsöginfo.hu oldalt mindenképpen olvasd át alaposan.


Gazdira váró hörcsögök:

[link]


Tartási elvek törpehörcsög esetében:

- minimum 3.000 cm2 (pl. 100*30, 75*40, 60*50 cm) alapterületű hely (az emelet nem számít), mely lehet terrárium, ketrec, műanyag doboz vagy fából készült lakhely is

- minimum 20 cm átmérőjű futókerék, mely nem rácsos, vagy minimum 17 cm átmérőjű futókorong

- legalább 1-2 faház, de javasolt több búvóhely

- csincsilláknak való fürdőhomok

- vastag rétegben alom: kender-, len- vagy papíralom, esetleg faforgács

- itató: mely lehet tál, golyós vagy szelepes itató is


Tartási elvek aranyhörcsög esetében:

- minimum 4.000 cm2 (pl. 100*40, 90*45, 80*50 cm) alapterületű hely (az emelet nem számít), mely lehet terrárium, ketrec, műanyag doboz vagy fából készült lakhely is

- minimum 28 cm átmérőjű futókerék, mely nem rácsos, vagy minimum 30 cm átmérőjű futókorong

- legalább 1-2 faház, de javasolt több búvóhely

- csincsilláknak való fürdőhomok

- vastag rétegben alom: kender-, len- vagy papíralom, esetleg faforgács

- itató: mely lehet tál, golyós vagy szelepes itató is


Hörcsögöt 3 helyről ajánlott beszerezni:

🐹 Pezsi - Budapest - szíriai aranyhörcsög

🐹 Smallsteps - Tatabánya - dzsungáriai törpehörcsög

🐹 Hörcsögmentés - országos - dzsungáriai törpehörcsög (hibrid), szíriai aranyhörcsög, roborovszki törpehörcsög, campbell törpehörcsög (hibrid)


Az fontos hogy ne kereskedésben informálódj (egyik fajról se!) mert ott az esetek többségében fogalmuk nincs a helyes tartásról és egy rakás szemetet árulnak.

2021. júl. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 xKakashix válasza:
89%

úgy is neked kell majd törődnöd/foglalkoznod vele, egy 7 éves gyerek csak játszani akar a háziállattal erre pedig kutya/macska a befutó

ezeken kívül meg neked kell eldöntened, hogy melyikkel lesz kevesebb gond

2021. júl. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
68%
Hörcsög, csincsilla, esetleg kisebb fajta papagáj, teknős, vagy halak.. minden nap nézz rá ha veszel neki. Nagyrészt neked kell csinálni a gondozását. 7 évesen szerintem már nem annyira borzasztóan kicsi, nekem is voltak akkor macskáim, teknős is volt, tudtam felelősségtudatosan gondozni, stb.
2021. júl. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem még nem kéne neki állat de ha mindenképpen akartok állatot akkor a hörcsög lenne a legjobb. A 3 nagyon jól leírta.
2021. júl. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 Tevenyereggyarto ***** válasza:
86%

Tudtommal a sünök is inkább éjszaka/ szürkületkor aktívak, plusz ugye ők kicsit nehezen simizhetők, érthető okok miatt. Szóval akkor a felsoroltak közül a nyuszik jöhetnének szóba, de ők könnyen harapnak, rúgnak, karmolnak. Ezzel is számolni kell. Ami hasonló esetleg a tangeri malacok, ők is társasak de inkább nappal aktívak akkor viszont nagyon. Szép hangosan tudnak visítani, füttyögtetni ha valami nem tetszik nekik vagy pont ,hogy tetszik nekik.


Mindenképp babusgatható állat kell? Mert ilyen esetben én megfontolnék egy menhelyi idősebb cica befogadását. Macskát is lehet csak bent tartani, sőt a mai világban ez a legbiztonságosabb opció (ha nincs zárt kifutó). Igaz, a felsoroltak közül talán egy macska tud a legtöbb kárt okozni a lakásban.

2021. júl. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
88%
6-os vagyok a nyuszi és a sün tartása pedig több odafigyelést és gondoskodást igényel plusz költségesebb.
2021. júl. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
48%
Én a tengeri malacot jobban ajánlom.
2021. júl. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
93%
A nyúl és a sün SOKKAL hangosabb, mint egy hörcsög.
2021. júl. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
63%
Hangyafarm.
2021. júl. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
73%

A sün sokkal hangosabb és piszkosabb mint egy höri. Nézz szét sünis csoportokban. Én is akartam venni, de amiket ott láttam, elvették a kedvem.

Naponta takarítják a helyét, de belesz4rik a futókerékbe, széttapossa a kakit és minden szutykos lesz reggelre. Lehet takarítani megint. Nem bírnám elképzelni benti állatnak.

A nyuszi ha ki van engedve potyogtat mindenhova. Könnyű felszedni, de akkor is...

Nyulas csoportban ezen jókat röhögnek, de nem tudom osztani a rajongást.

A hörcsög sokkal tisztább.

2021. júl. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!