Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacnak tályog? :O

Tengerimalacnak tályog? :O

Figyelt kérdés

A tengerimalacomnak tályog van a pofazacskóján, és azt mondta az orvos, hogy ki kell hogy fakadjon, eddig értem, de befelé fakad vagy kifelé? -.-"



Én azt hittem csak kifelé fakad, de valaki írta hogy akár befelé is fakadhat, nektek mi a véleményetek erről?:O


Ha nem fakad ki akkor az orvosnak fel kell vágnia:O

Mennyibe kerül szerintetek egy ilyen beavatkozás?



Valakinek esetlek volt tályogos malackája? ha igen leírnátok hogy mit csináltatok vele?

Evett rendesen?


a válaszokat előre is köszönöm.



IDIÓTÁK KÍMÉLJENEK -.-" köszi


2010. aug. 27. 22:37
 1/3 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem keress másik orvost, az ilyen jellegű probléma sok szenvedést okoz az állatkának, nem humánus várni, hogy majd valahogy elmúlik. Ezt fel szokták tárni és kifertőtlenítik, utána szépen meg tud gyógyulni.
2010. aug. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen valószinű az lesz, azt modntas egy hét múlva vigyem vissza, most fog letelni :( csak félek, mert valaki irta hogy övét megműtötték és nem élte túl :(


csak attól félek most le van gyengülve a malacom azóta fogyott nem keveset:O igy egy ilyen feltárást azért az antibiotikumos kezelés biztos megviseli majd .(((((((

2010. aug. 29. 04:01
 3/3 Kolibri71 ***** válasza:

Szia, latom, mar regi a tema, es meggyogyult a malackad, de talan meg hazsnos lehet a valaszom. Az en malacomnak a pofijan volt talyog, az orvos azt mondta, ha befele fakad, max lenyeli belöle a trutyit, semmi baja nem elsz töle. Ha kifele, akkor megnezi. Kifele fakadt, elvittem, ö 10-szeres higitasu betadines oldattal fertötlenitette, miutan megnyomkodta, hogy a maradek meg kijöjjön. Nekem penzembe nem került, mert az allatorvosunk egy ket labon jaro angyal. A mostani cocamnak a hatsojan kezdett nöni egy zsirdaganat vagy mi a bigyo, megmutattam, de mivel nem gatolta a malacot semmiben, igy azt mondta, eljaras, mint elözöleg. Kb 1.5 evig volt a seneken a fel dionyi nagysagu pukli, mint egy gyurma, szinte formazhato. Vasarnapi napon kifakadt, kinyomkodtam amennyire tudtam, fertötlenitettem, meg be is tudtam kötözni, am csütörtök este leoperalta a kötözest, es mire hazaertem kb 5 Ft-os nagysagu luk tatongott a pukli helyen. Elvittem a dokihoz, most ugyanugy kell eljarnom, mint elözöleg, ha összeb huzodik a nyilas, kivagja a talyogot. Hat ennyi. Ha kerdesed van, barmilyen malacos, szivesen segitek, ket malacom 6 ev 3 honapot elt, szamos probleman mentünk keresztül. Talpparna gyulladas eseten is tudok tanacsot, föleg arra, hogy kötözd be :)

A pofijaval evett rendesen, most fogyott 10 dkg, de ebböl szerintem 5 volt amit kinyomkodatam. Nem art hetente ellenörizni a sulyat.

2014. febr. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!