Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Astor Pet Shopból kisemlős?

Astor Pet Shopból kisemlős?

Figyelt kérdés

Nemrég voltam a Vecsési Astor Pet Shopban és normálisnak tűntek. Segítőkészek voltak és jó tanácsokat adtak. Ráadásul egy családi vállalkozás.


Sajnos akkor még nem ilyen témában érdeklődtem így nem figyeltem meg, hogy külön tartják-e a hörcsögöket stb.


Szóval olyan kérdésem lenne, hogy valakinek van tapasztala onnan vett aranyhörcsög kapcsán? Vagy bármilyen ottani kisállat vásárlás kapcsán?



2021. júl. 30. 20:00
 1/3 anonim ***** válasza:
70%

Nekem konkrétan velük kapcsolatban nincs tapasztalatom, de azért általánosságban mondanék pár szót a kereskedésekről.

Kereskedésből állatot venni nem csak az eladók miatt nem tanácsos, sőt. Sok eladó szeret emberekkel kommunikálni, azért választ ilyen munkát. A legnagyobb probléma az állatok származása. Magyarországon (a kivételektől eltekintve) nem a hátsó helyiségekben szaporítanak (bár ez sem garantál egészséget, sőt általában még rosszabb), vagyis nem ismerik a hörcsögök származását. A legrosszabb, hogy az országban bevett szokás olyan hörcsögöket beadni, akik eleve beteges szülőktől, esetleg testvérektől születtek, hiszen amúgy már a szaporító is kereskedésben vette a szülőket, akik valószínűleg szintén nem erős szülőktől származtak.

Ez a beltenyésztés többféle genetikai betegséget eredményez, talán a legszembetűnőbb ilyen a gyenge immunrendszer, és amúgy az ilyen hörcsögök várható élettartama is rövidebb. Gyakran tartják úgy a höriket, hogy nemenként sincsenek szétválasztva, ráadásul gyakran testvérek is. Egy fiatal hörcsögnél a vemhesség, és fialás pedig emelkedett kockázatú, és megterheli a fiatal hörcsög még fejlődő szervezetét.

Szóval nem pont az eladók miatt nem szabad kereskedésből venni (bár a 99%-a nem ért az állatokhoz, sőt nekem egyszer azt tanácsolták, hogy vegyek testvéreket, és majd a szaporulatot ők beveszik), hanem azért mert a magyar szaporított hörcsögállomány nagyrésze genetikailag gyenge, és még pénzt is kérnek a beteg hörcsögökért. Persze van egy halvány esély arra, hogy szerencséd lesz, és pont egészséges hörit viszel haza, de érdemes a nagyobb valószínűségűvel számolni.

2021. júl. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
37%
Mi is állatkereskedésben vásároltunk mindig állatot. Volt degu, papagáj, zebrapinty és hörcsög is. Köszönték szépen, nagyon jól megvoltak nálunk és mind matuzsálemi életkort ért meg.
2021. júl. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
70%

Az átlagnál jobb kereskedés de boltból nem vennék állatot


Pezsi tenyészet, Smallsteps tenyészet vagy Hörcsögmentés a javaslatom


És olvasd el a hörcsöginfo.hu oldalt mert ott sok jó info van

2021. júl. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!