Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » 3 Napja van meg a tengerimalac...

3 Napja van meg a tengerimalacom de 2 napja néha vakarja magát.2 ik nap egyre többször egymás után kb4x utána megint nem vakarozik, ez miért van?

Figyelt kérdés
Szerintetek bolhás?Ha igen akkor fürdésel kijön a bolha ha kicsit megmosom a malacka szörét?:)Válaszotokat előre is köszi.
2010. aug. 28. 20:05
1 2
 1/11 anonim válasza:

A mi malacunk szőrében fehér kis "kukacféleségek" mászkáltak, ezért sokat vakaródzott, párszor megfürdettük kutyasamponnal és elmúlt 2-3 mosás után 100 százalékban.

Nézd át te is a szőrét

2010. aug. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Bár lehetséges, hogy a sima fürdetés is használ.
2010. aug. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Értem,köszi,Pedig csak a szabadba dombra ivttük öket merzt lakotelepn lakom és ott futkorászot haveroméval.akkor megmosom alaposan.:) Még 1x köszi.Azért várom a tübbiektől is a válaszokat:)
2010. aug. 28. 20:20
 4/11 anonim válasza:
Nem azért kerültek bele... a mienk születése óta akváriumban élt, és mégis belekerült valamilyen módon. Amúgy találtál valamit a szőrében?
2010. aug. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem de olyan alaposan még nem nagyon néztem át mivel még olyan pár hónapos lehet és nagyon ficánkol.De majd holnap világosban megnézem a szörét.Most jelenleg nem vakarozik hanem kajol:-)
2010. aug. 28. 20:32
 6/11 anonim ***** válasza:
Te is szoktál vakarózni, pedig nem vagy bolhás. A malac vakarózik, méghozzá aranyosan, ez teljesen normális. Évek óta vannak malacaim, mind vakarózik, egyik se bolhás.
2010. aug. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ez igaz,de nagyon féltem mindentől mivel első tengerimalacom:)
2010. aug. 28. 20:51
 8/11 A kérdező kommentje:
Jelenleg fülét és hátsó lábával odlalát szokta vakargatni elég sórón vagy lehet,hogy csak én parrázom túl a dolgokat
2010. aug. 28. 20:52
 9/11 A kérdező kommentje:
Amugy szerintetek érdemes tengerimalac porázt venni?
2010. aug. 28. 22:07
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, van-e élősködője, de ha mindenképpen fürdetnéd, akkor szerintem Neostomosannal tedd. Az csak 500 Ft. Az üvegcsében 5 ml folyadék van, ezt kettéveszed, 3l vízben feloldod az egyik felét, és te gumikesztyűt húzva megfürdeted benne a cocát. A maradékot egy hétig tedd el, mondjuk kisüthető gyurmát tegyél a tetejére, hogy ne legyen szabad levegőn, mert hivatalosan nem szabadna állni hagyni. De nem romlik meg szerintem. Aztán egy hét múlva újra meg kell fürdetned a malacot, aki elvileg ezek után már élősködőmentes.
2010. aug. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!