Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Adható a nyúlnak?

Adható a nyúlnak?

Figyelt kérdés
Sziasztok, semmilyen információt nem találtam azzal kapcsolatban, hogy szentjánoskenyér adható-e nyúlnak, illetve szárított galagonya, és csipkebogyó.

2021. aug. 6. 22:15
 1/3 anonim ***** válasza:
75%

[link] elviekben adható a szentjánoskenyér


[link] az itt lévő táplázat alapján a csipkebogyó is


galagonya, mint termés én sem találtam.


Viszont, mennyiségre nagyon érdemes figyelni, plusz a wonderbunny oldal is nagyon jól írja, hogy a nyúl növényevő, fű evő állat. Tehát igen, bizonyos bogyóktól nem lesz baja, de nem szükséges nekik, plusz nem is erre van kialakítva az amúgy rendkívül kényes emésztőrendszere.


Nem igazán szabad váltogatni és kísérletezni ínyencségekkel, mert könnyen felborulhat a mikrobiom, a nyúlnak az emésztése meg sokkalta nagyobb hatást gyakorol, mint nekünk. Értsd, hogyha ott nincs valami rendben, akkor az azonnal látszódik, akár súlyosan és nem hónapok múlva.

2021. aug. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Szárított csipkebogyó, szentjánoskenyér mehet, de nem minden nap. Galagonyát azt sajnos nem tudom.
2021. aug. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm az első 2 normális válaszolónak, ment a zöld pipa.
2021. aug. 6. 23:43

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!