Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miylen kisemlőst ajánlotok?

Miylen kisemlőst ajánlotok?

Figyelt kérdés
Egy olyan kisállatnak örülnénk ami nem nagyon mocorog este. A fiam 18+ évesen szeretne menni egyetemre. Ahogy én tudom egyetemre nem lehet vinni állatokat. Kb. Egy olyan állat kéne ami 1-5 évig él. Tehát aki tudna segíteni ebbe azt megköszönöm. Mert mi nehez találtunk egy olyan álatott ami este nem nagyon mocorog és kb 1-5 évig élne , és még az is jó lenne ha esetleg egy kicsit türné a simit tehát szereti az emberi kezet. Tudom fura az érvek de próbáltam jól megfogalmazni. Mindenkinek köszönöm a válaszàt.

2021. aug. 8. 11:54
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Szinte mindenki 18+ évesen megy egyetemre.

Az egyetemre nem túl praktikus állatot bevinni. A kollégiumban pedig tilos tartani.


Vagy neked kéne állat amíg a fiad az egyetemen van? Nem derül ki a kérdésből.

2021. aug. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem a fiam szeretne egyett mert most 13 éves és ha megy egyetemre...
2021. aug. 8. 12:15
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát a legtöbb kisebb állat 6-8-10 évig eléldegél, de egy csincsilla lehúz akár 20at is.


Esetleg a hörcsög vagy a háziállatként tartható csuklyás patkány lehet jó választás. Mindkettő ilyen 2-2,5 évet él.


Itt tudsz utánaolvasni a tartásuknak

[link]

[link]

2021. aug. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem
2021. aug. 8. 19:45
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Tengerimalac minden kritériumnak megfelel, de optimális esetben 6-8 évig él.
2021. aug. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg az afrikai fehérhasú törpesün, az 3-6 évig él

[link]

2021. aug. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindegyik mozog éjszaka. A kisállatok alvási ciklusa sokkal rövidebb, mint az emberé, tehát éjjel többször felkelnek enni, inni, mozogni. Vannak kifejezetten éjjel aktívabb állatok, pl. a hörcsög, de a nyuszi, tengerimalac és társaik sincsenek néma csendben éjszaka. Ha ez zavar, mert pl. egy szobában szeretnétek aludnj velük, és érzékenyek vagytok a zajokra, akkor kisemlőst nem javasolnék.

Ha egy kis éjjeli matatás még belefér, akkor a hörcsög és a patkány tökéletes lehet. A hörcsögöt egyedül kell tartani, patkányból pedig legalább kettőt. Megfelelő felszereléssel (csikorgásmentes futókerék, halk önitató, stb.) sokat csökkenthető a zaj, amit éjjel okoznak.

2021. aug. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Mit gondoltok az ecset farkú pelének? Este a "hörcsög cspo." Vagy a "nyuszi csop." Tartozik?


A 7-es válaszhoz kapcsolódik

2021. aug. 9. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!