Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nem hagyja a tengerimalacom,...

Nem hagyja a tengerimalacom, hogy a kezembe vegyem. Miért?

Figyelt kérdés
Tenyér méretűek voltak mikor hozzámkerültek kb. 4 hónapja, most nagyjából akkorák mint a 2 tenyerem együtt. Mikor kisebbek voltak, simán feltudtam őket venni, elkezdtem őket kézből etetni. Talán 2 hónapja, hogy nem engedik hogy felvegyem őket. Ugrálnak, az egyik még egyszer kicsit meg is harapott. Nem tudom mit csináltam rosszul, hogy most nem akarják hogy felvegyem őket. Erősebben nem merem őket megfogni, mert félek hogyha a kezemben kezd el vergődni, akkor elejtem vagy valami. Meg ugye félek, hogy megint megharapna, mivel nem igazán tetszik nekik. Valami ötlet, hogy mit csináljak? Le kellene vágnom a körmüket is, mert kezd nagy lenni, de nem tudom sehogy se kivenni őket.:C

2021. aug. 9. 10:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet rosszul fogod meg oket, nagyon erzekeny a hasuk/oldaluk.
2021. aug. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát én úgy tudom, hogy az első két lábuk mögött (a hónaljuknál vagy nem tudom náluk hogy nevezik) tartom az egyik kezemmel, és a hátsó lábaikat pedig a másikkal. Vagy ez így nem jó? Mert eleinte engedték és nem féltek tőle.
2021. aug. 9. 12:22
 3/8 anonim ***** válasza:
Hónuk alatt kell megfogni, plusz popsit megtámasztani alulról. Sok malac nem szereti a kivevést, valószínűleg ez ösztönös, a ragadozómadár is így kapja el őket, felülről. De muszáj, pl. körömvágás, takarítás miatt. Óvatosan, finoman, de határozottan kell, hogy ne essenek le. És persze egyesével. Amíg kiveszed, az egy pillanat, aztán az öledbe rakhatod őket, ott jól el szoktak lenni egy kis nasival meg simivel.
2021. aug. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szívesen az ölembe venném, de nagyon félek, hogy elszaladna. Nem tudnám kiszedni a szekrény mögül:D

Megpróbáltam, de annyira ugrál, hogy félek hogy negharap. Mintha kicsit "morogna" mikor simogatom. Pedig kezből kapnak zöldséget és nagyon óvatos és csendes vagyok mellettük. :CC

2021. aug. 9. 16:47
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem kell nagyon óvatosnak és csendesnek lenni, így félősebbek lesznek. Beszélj hozzájuk nyugodtan, járkálj, tevékenykedj szokásod szerint, hogy megszokjanak. Az enyéim bírják a porszívót is. Egyesével vedd ki őket. Nem fognak elszaladni, de ha nagyon félsz, keríts le pl. kartondobozokkal vagy díványpárnákkal egy részt vagy sarkot, ahol nem tudnak veszélyes helyre elbújni. Az enyéim soha nem haraptak, az egyik körömvágás közben néha odacsípett, de csak jelzésszerűen. Nyugodtan, bátran nyúlj hozzájuk. Muszáj megszokniuk, egyrészt a körömvágás miatt is, másrészt meg mi lesz, ha állatorvoshoz kell vinni őket és nincsenek hozzászokva az érintéshez? 3 voltam.
2021. aug. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Rendben, nagyon szépen köszönöm! Megpróbálok bátrabban hozzájuk nyúlni. Aztán remélem menni fog. Nem akarom őket túl stresszelni.
2021. aug. 9. 18:39
 7/8 A kérdező kommentje:
Továbbra sem sikerült őket kézbe venni. Rendesen meg is haraptak. Tényleg nem tudom mit csináljak, már rengeteg dolgot kipróbáltam, de nem használ.
2021. aug. 13. 20:55
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem ez vált be, igaz nem malacoknál, de közeli rokonaiknál:



1. Etesd meg őket meg valami malacoknak való csemegével, hogy tele legyen a hasuk és boldogak legyenek.

2. Vegyél fel olyan ruhát amit nem sajnálsz ha összespisilnek. Vedd őket az öledbe - csald oda kajával, vagy valami konyharuhával fogd meg hogy ne tudjon harapni/karmolni. A koynharuha maradjon az öledbe, hogy tudjanak benne bújkálni.

3. ha el akar menni, finoman de határozotta tereld vissza a karoddal/kézfejeddel. Közben beszélgess valakivel. Vicces, de jobban "műkődnek" az állatok, ha csak osztott figyelmet kapnak, akkor sokkal nyugisabbak lesznek mintha 100%bamn rájuk figyelsz. Te is maradj nyugodt.

4. le fognak nyugodni ők is némi téblábolás után és ha nagyon sokáig vannak az öledbe, előfordulhat hogy bepisilnek (amiért nem szabad idegeskedni)

5. simogatni pisi után néha könnyebb őket, mert még egy fokkal inkább megnyugszanak utána

2021. aug. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!