Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan vihetem át a nyuszimat...

Hogyan vihetem át a nyuszimat a határon?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Holnap utazok Romániába és szeretném magammal vinni a törpenyuszimat.Jelenleg 3hónapos még nincsenek oltásai vagy hasonlók.Az érdekelne hogy valóban nem kell a nyuszinak semmi papir a határon?Mert ugy hallottam,hogy nekik nem kell útlevél és az oltás sem kötelező csak ajánlott.
2021. aug. 12. 11:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
2021. aug. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
25%
Mondd, hogy vacsorának viszed, élelmiszernek nem kell oltás.
2021. aug. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem ilyen kisállatoknak nem kell, a határnal nem foglalkoznak ilyennel. Úgy tudom még macskának sem kell, kutyának, lónak, nagyobb állatoknak igen.
2021. aug. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
27%
Hasadban át tudod vinni.
2021. aug. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
35%
Dobozban, pl. pörköltként ?
2021. aug. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%

Eu-n belül macskának, kutyának és lónak kellenek papírok, illetve haszonállatoknak és nagymennyiségben bevitt vágóállatoknak kell igazolás. Nyuszinak semmi.

Romániába még nem vittem az enyémeket, de EU-n belül (Németország, Ausztria) rendszeresen. Még Svájcba is vittem őket, pedig az ugye nem uniós tagállam, ott se kellett semmi - tehát tuti, hogy Romániába se kell.

2021. aug. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%
Jaj, ez a pörköltes poén annyira frappáns és eredeti, főleg egy kérdés alatt többször! Bravó!
2021. aug. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
22%

“ Eu-n belül macskának, kutyának és lónak kellenek papírok, illetve haszonállatoknak és nagymennyiségben bevitt vágóállatoknak kell igazolás. ”


És most már az embernek. Azért remélem érzitek a törődést.

2021. aug. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
74%
8: eddig is kellett EU-n belül személyi, kívül útlevél.
2021. aug. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
20%

9 most már más is kell. Pont mint a macskámnak, amikor transzportáltuk.

Egyébként hányszor ellenőrizték a személyid? Csak mert nekem 11 év ingázás alatt egyszer sem.

Sőt, 5-6 éve napi 30 ezren is eljutottak Európán kívülről is akár Németországig papírok nélkül. Erre varrj gombot. :)

2021. aug. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!