Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Meddig élhet még a tengerimala...

Meddig élhet még a tengerimalacunk? 5 és fél éves, lány.

Figyelt kérdés

Nemrég vesztette el a társát. Az életkora miatt nem lesz új társa, meg azért sem, mert a társa halála nagyon megviselte a gyerekemet, traumatizálta gyakorlatilag, nem akar pont ezért új állatot. A megmaradt malackát meg nem akarjuk elajándékozni, mert értelem szerint nagyon szeretjük, ragaszkodunk hozzá, ő is hozzánk. Ráadásul szemmel láthatóan boldogabb, mióta meghalt a társa! Sokkal többet popcornozik, jó az étvágya, sokat mozog, jön-megy. A társa fiatalabb volt nála és betegség miatt ment el, ami szörnyű volt, mindenáron próbáltuk megmenteni, fecskendővel tápláltuk, injekciókra hordtuk, de látszott, hogy szenved. Az orvos nem akarta elaltatni, mindig újabb injekciókat talált ki, hogy ettől majd rendbejön, még akkor sem altatta el, mikor már nem tudott rendesen nyelni, a legkisebb falat ételtől is fuldoklott, rángatózott, óránként etettem, itattam nagyon apró adagokban, lassan, hogy ne nyeljen félre, éjjel is keltem hozzá, speciális táp babavízben feloldva, vitaminok, probiotikum, minden. Még akkor sem volt hajlandó elaltatni az orvos, mikor már alig tudott nyelni, és először jött vér az orrából, csak akkor, mikor egyszer olyan rohama lett, hogy jött a vér az orrán, száján és ugrált körben a ketrecben a fájdalomtól (akkor már rég elkülönítettük a másiktól, külön kisebb ketrecet vettünk neki). Nagyon megterhelő volt, végig bíztunk az orvosban, hogy a következő gyógyszertől vagy injekciótól meggyógyul, még az állatorvosi egyetem klinikájára is elmentünk, ott is biztattak, igazából nem tudták kitalálni, hogy mi volt a baja, hat hétig tartott, a gyerek tanulni sem tudott, minden napja attól függött, hogy van a malacka. És szörnyű volt, hogy amikor az az utolsó rohama volt, akkor el kellett vinni elaltatni, akkor végre hajlandó volt az orvos.

A megmaradt malackáért mindent megteszünk, hogy jó élete legyen. Folyamatosan aggódunk érte, hogy nehogy beteg legyen, nem bírnánk még egyszer egy ilyen tortúrát. Ha viszont öregség miatt szenvedés nélkül egyszerűen elalszik, az talán kevésbé viselné meg a gyereket meg engem is. Ezért kérdezem, hogy mire lehet számítani. A megmaradt malackánk egészséges, olyan gyakorlatilag, mint újkorában, nagyon sokat foglalkozunk vele, soha nem volt eddig beteg még, reméljük nem is lesz. Szóval az érdekelne, hogy mikor lehet arra számítani, hogy megöregedett és hamarosan elalszik, mik az előjelek? Mert akkor könnyebben fel tudnám készíteni a gyereket.



2021. aug. 27. 18:45
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
8 évig vígan, de 12-ről is hallani.
2021. aug. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Aggastyán, amúgy ugyanaz mint egy embernél, étvágytalanság, apatikus lesz.
2021. aug. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
58%
Válts állatdokit. Amúgy a legtöbben ezt csinálják, valahogy pénzt kell kicsikarni az emberekbol. Kombinálja az oltást, ki tudja nem-e attól lett rosszabb, hogy osszevissza oltogatott.
2021. aug. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Antibiotikumot és szteroidot kapott. Igazából akkor úgy tűnt, hogy jót akart, inkább a vége felé tűnt úgy, hogy már felesleges tovább próbálkozni, de akkor még írt fel szájon át szedhető antibiotikumot és vitaminokat, pedig már nyelni is alig tudott. Szakorvos volt pedig, egzotikus állatokra specializálódott.

Mindenkit felpontoztam. Megköszönöm, ha megírjátok, hogy a tiétek hány éves koráig élt, hogyan ment el (ha idős kor miatt halt meg).

2021. aug. 27. 19:09
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
10
2021. szept. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!