Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mivel / hogy takarítjátok a...

Mivel / hogy takarítjátok a tengerimalacotok ketrecét (kefével, vagy ronggyal, ecetes vízzel, vagy flóraszepttel stb.)? Mire kell figyelni, mik a fontos dolgok ezzel kapcsolatban, amit egy kezdőnek tudnia kell?

Figyelt kérdés

2021. szept. 12. 08:57
 1/3 anonim ***** válasza:
76%
Nekem nyulaim vannak de én kefével szoktam hetente majd szalma csere mert az az alom nálunk és nagyon jó illetve havonta két havonta ecetes forró vízzel és megvárom míg megszárad és csak utána kerül bele szalma
2021. szept. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hörcsög, és szintén úgy, mint az előző. Ha nagyon büdi az alja, akkor a domestost is bevetem, de utána alaposan kiöblítem, hogy ne maradjon nyoma/szaga.
2021. szept. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szivaccsal, ecettel. De ritkán van rá szükség.

Minél nagyobb a helyük, annál könnyebb a takarítás.

Amíg 100*50-es ketrecem volt 2 malacnak, addig 2-3 nap alatt már elég masszív kosz gyűlt fel, így szinte naponta tanácsos volt takarítani, mióta összenyitottam 2 ilyen ketrecet, azóta kb. hetente elég alaposabban nekiállni (ez nem jelenti azt, hogy ha elmegyek a ketrec mellett, akkor nem nyúlok hozzá, ha úgy látom, hogy szükséges.

Amúgy a ketrec mellett mindig lesz pl. széna a padlón stb., szóval legyen egy kisseprű-lapát kombó a ketrec mellett. (Nálam egy kis szemetes is van mellette, nagyon praktikus.)

2021. szept. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!