Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit kell tudni a csincsilla...

Mit kell tudni a csincsilla tartásáról?

Figyelt kérdés
Már jó ideje nagyon megszerettem a csincsillákat, és szeretnék tartani egyet itthon. A kérdésem leginkább az lenne, hogy mit kell róluk tudni, tartásukról, etetésükről stb... És még egy kérdés, bár ez lehet csak az én hülyeségem, ha allergiás vagyok macskára, és kutyára egyaránt, akkor más szőrös állatokra is meg van rá a sansz?

2021. szept. 20. 21:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne egyet, akkor kettőt. Egyedül nem érzi jól magát, sőt depis is lehet, bele is pusztulhat a magányba. Mindenképp legyen fürdőhomokja (pontosan nem tudom mi a neve) amiben hemperegni szoktak. Kisállatkereskedésben tudnak neked segíteni. Legyen rágcsálni való, amivel a fogukat koptatják. Víz, kaja.. de ez gondolom természetes :) Illetve legyen egy olyan hely kialakítva neki a ketrecben ahol biztonságban érzi magát, egy cső szerű dolog, amibe kényelmesen befér és aludhat benne.

Az allergiával kapcsolatban nem tudok mit mondani, lehet..

2021. szept. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az előzőt annyival egészíteném ki, hogy a fogkoptató az a széna, ami egyébként is a fő táplálékuk. Mindenféle fogkoptató köveket, meg hasonló kereskedésben kapható dolgokat adni neki tilos!


Az allergiára annyit tudok mondani, hogy menj el allegiatesztre. Simán előfordulhat.


Ajánlom facebookon a csincsilla imádók csoportot, ahol a kérdéseidre tapasztalt, segítőkész gazdik válaszolnak.

2021. szept. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
22%
Fogkoptató kő miért tilos? Erről nem tudtam, nekünk régen voltak csincsilláink és kaptak olyat :(
2021. szept. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Maya Bunnyheart ***** válasza:
90%

Ezt a válaszomat egy korábbi csincsillás kérdéshez írtam.


Allergia: ha csak az állatszőrre vagy allergiás akkor a csincsilla jó választás.



A csincsilla helyes tartása:



Egyedül tilos tartani, egynemű (testvér)pár vagy ivartalanított fiú és ivaros lány az ajánlott.



Kézhez szoktatás: Sok türelem, és nasik segítik a dolgot, de a csincsilla nem ölbeállat.



Szobatisztaság: Kell hozzá sarok wc benne fapellet/forgács és magától rájön, ha nem akkor a vizeletet fel kell itatni alommal és bele a vécéjébe hogy érezze a szagot. Az ürüléket nem tudják szabályozni.



Egyéb infók:


ketrec: Ketreckirály Csincsilla/Degu játszótér (120x52x140),Ferplast Furet Tower (75x80x161)



- tápok: BunnyNature csincsilla dream, Beaphar Nature nyúltáp, Oxbow Essentials Csincsilla táp. Jó táp: min. 20 százalék rosttartalom, egyforma zöld pelletekből áll.



-fürdetőhomok: csak a csincsilla fürdetőhomok a jó ami kvarcmentes, nem keverendő a madárhomokkal abban lehetnek éles darabok amik felsértik a csincsilla bőrét.


jó márkák: multifit, versele laga, vitapol



- csak egzotikus állatorvoshoz ajánlott vinni Budapesten kb 2 ilyen orvos van



etetés: legfontosabb a széna, utána a jó minőségű táp, és ami a nasikat illeti a szárított gyümölcsöket nem jó ötlet adni nekik, ha már nasi akkor: gyógynövények pl csalán, kamilla, máriatövismag, lenmag, fürtös köles.



- ezt az oldalt ajánlom minden csincsilla gazdinak: [link]


Örökbefogadás: [link]

2021. szept. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nehéz kényes de nem fázik
2021. szept. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
28%

Ha nagyon szeretnéd a csincsillákat, nem itt kérdeznél, pláne nem ilyen alapvető dolgokat, és eszedbe sem jutna egyet tartani.

Én nem rajongok értük különösebben, de egy időben felmerült, hogy legyen itthon, így utánanéztem, mielőtt döntöttünk a kérdésben. Kb 3 nap alatt megtudtam minden olyan lényeges infot magyar és külföldi oldalakról, ami alapján eldöntöttük, hogy nem vagyunk alkalmasak csincsilla tartásra.

2021. szept. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!