Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tényleg vemhes lehet? Vagy...

Tényleg vemhes lehet? Vagy csak nem szereti a társaságot?

Figyelt kérdés
Elhataroztam hogy elkeritek egy helyet a nyulaimnak, ahol barmikor ki-be jarkalhatnak a ketrecukben es ugrandozhatnak amennyit akarnak. Szóval nőstény nyulaim mind egyhelyen élnek, bakom jelenleg nincs. Az egyik nyúl gazdája azt mondta hogy a nyúl vemhes,mikor azt megvettem tőle. Semmi jelét nem mutatta a vemhességbek, és az előbbi gazdája nem tudta mennyi ideje lehet vemhes,csak üreget ásott magának. Hamar össze baratkoztak nyulaim egyiknek sem volt baja egymással, de ő viszont egy idő után kicsit agresszívabb lett, nem bantott senkit csak elkergette őket, néha morgott is rájuk és nem akart velük együtt enni, ezért őt külön tettem. Már három hete külön vannak,most kicsit viszzatettem a többiekhez hogy lássam változott e a viselkedése, de inkább súlyosabb lett, gyorsan kiszedtem a többitől mielőtt megtamadhatta volna valameket. Észrevettem hogy a hasa kicsivel nagyobb és szépen latszottak az emlői viszont szőrt nem tépett magáról. Iszik es eszik rendesen ,foleg a szénát szereti ragcsalni, de többször ki boritja a talkait es a szájával probalja arrébb tenni azokat.

2021. okt. 27. 12:59
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Mióta van nálad a nyuszi?Azért kérdezem mert egy nyúl vemhesség 30-33 nap és azt írtad hogy már hete tehát 21 napja külön raktad a többiektől.

Nemsoká szülnie kellene ha vemhes volna.A szőr kitépést közvetlen szülés előtt szokták és abból építenek egy meleg fészket a fiókáknak.

Álvemhes is lehet

2021. okt. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Így igaz ahogy az első írja.


Viszont ha nem vemhes akkor meg csak nőstény és csak ivartalanítás után szoktatható össze a többiekkel.

A nőstények makrancosak, harciasak és területvédőek ha ivarosak.

2021. okt. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ezekrol tudtam, azért is kérdeztem mert kéne mostmár szulnie, es amit leirtam talan jelei is lehetnek a vemhességnek. Szőrét még nem tépte.
2021. okt. 27. 18:06
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szülés előtt fogja tépni

Ő majd tudja mikor van itt az ideje

Lehet álvemhes is mint írtam

Ha nem szül pár nap múlva akkor vagy túl hordja a kicsiket ami sajnos egyenlő a halálukkal mert nem születhetnek sem hamarabb sem pedig később mint a 30-33 nap vagy nem lesznek életképesek

vagy álvemhes

2021. okt. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2021. okt. 28. 06:51
 6/10 anonim ***** válasza:
Majd írsz hogy mi lett végül?
2021. okt. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Igen,írdd már ki ide vagy privátban hogy mi lett

Én is kíváncsi vagyok és drukkolok a nyuszódnak

#4

2021. okt. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen szólok majd. Jelenleg minden rendben. Köszönöm
2021. okt. 29. 15:16
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia!Nyuszika hogy van?Megszült már?🥰
2021. nov. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet a nyuszikával?
2021. nov. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!