Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Teláltam egy kicsi sünit a...

Teláltam egy kicsi sünit a kertben.Mihez kezdjek vele?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Találtam ma egy kicsi sünit a kertben,és nem tudom mit kellene vele kezdjek.Sajnálom elengedni,mivel még eléggé kicsike.Nem biztos hogy átvészelné a telet.Az baj lenne szerintetek ha tavaszig nevelgetném és aztán valami biztonságos helyen elengedném?
2021. okt. 27. 19:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Azok télen téli álmot alszanak. Szóval szerintem nem nagyon kéne sokat nevelgetni. Bár az is igaz, hogy ha melegben van, akkor meg nem hibernálódik, és nem tud aludni.

Szerintem valami rutinosabb állatmentőket kéne felhívnod.

Én görög teknősöket hibernáltam már, azokat földbe kell elásni, és mehetnek a hűtőbe. Szóval ez a téli álom dolog megbonyolítja a dolgot, ehhez kéne némi szakértelem.

2021. okt. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Minden esetre addig is legyen hűvös, és leginkább csendes helyen, ne piszkáld, ne stresszeld, önmagában egy ember jelenléte is nagy stresszforrás, és ezek a kis vadállatok képesek pusztán a stresszbe belehalni.
2021. okt. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha láthatóan 40 deka alatt van, lehet hogy nem élné túl a telet és érdemes felvenni a kapcsolatot állatmentőkkel.
2021. okt. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Az az érdekes benne,hogy amugy alig rejtőzködik el.nézelődik,nem zavartatja magát,mászkál stb.
2021. okt. 27. 20:01
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Mérd meg a súlyát, minimum 400-500 grammnak kell lennie hogy sikeresen átteleljen. Ha nincs ennyi akkor télre vagy te nevelgeted és tavasszal majd elengeded, vagy megkeresed a sünmentőket, vagy egy állatkertet.
2021. okt. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
69%
Segíts neki, kérlek! Egy digitális konyhai mérlegen le kellene mérni legelőször. De fel is hívhatod az állatkertet, ha van a lakóhelyeden.
2021. okt. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Lemértük,105grammos még csak ,szoval picike.Adtunk neki enni és evett is.
2021. okt. 27. 23:06
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Vedd fel a kapcsolatot a legközelebbi állatkerttel!
2021. okt. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
A vársosomban nincs állatkert,szerintetek az rosz ötlet lenne ha tavaszig nevelgetném,adnák enni neki,és tavasszal visszaengedném a szabadba?Nem pusztulna igy vajon el,hogy nem alszik télialmot?És ha ez lehetséges,akkor kb milyen hőmérdékletben tartsam?
2021. okt. 28. 18:08
 10/19 anonim ***** válasza:
93%

Hát ehhez kéne az állatkert, vagy tapasztaltabb állatvédők, hogy ha nem is tudod elvinni, legalább adnának tanácsot. Vagy speciálisan erre szakosodott emberektől (fb csoport?) kéne megkérdezni.

Ahogy mondtam, én a teknősökhöz értek, azok mondjuk kibírják hibernálás nélkül, viszont akkor tavasszal nem szaporodnak.

Szóval ki tudja, hogy módosul az anyagcseréjük, hogy viseli meg őket, ezer ilyen apróság lehet.

Hozzám legközelebb pl. a Mályi madármentők vannak, rendesek, biztos adnának tanácsot. Nem csak madarakkal foglalkoznak.

2021. okt. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!