Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hörcsög tartás hogyan?

Hörcsög tartás hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Előre szólok hogy kedves, megértő, nyugodt emberek válaszát várom.


Szeretnék egy hörcsögöt, de nem nagyon tudom a tartását. Azért sokat olvasok róluk,és azért tudom az alapokat, de akiknek van hörcsöge azok az etetéssel és egyéb "nehézségekkel" tudnának tanácsot adni? Hörcsög infó.hu-n olvasgatok.

És a Pezsi tenyészet jó?


Köszönöm!!



2021. nov. 6. 23:29
 1/7 anonim válasza:
100%

Szia, örülök hogy megkérdezted itt és nem felelőtlenül vágtál bele.


Pár alapszabály betartásával nagyon egyszerű a tartásuk. Én Szíriai aranyhörcsög tartását javaslom. Nagyon barátságosak, és nem olyan gyorsak, hogy ne lehessen elkapni őket.

Szigorúan egyedül szabad tartani őket, mert mindig megy a harc a területért. Még ha véletlenül össze is kerülnének egy másik hörcsöggel és úgy néz ki nem támadják meg egymást, nagyon stresszes számukra. Így csak is egyedül szabad hogy legyenek.


A második nagyon fontos dolog a hely kiválasztása.A ketrecnek legalább 4000cm2-nek kell lennie. Ez egy legalább 80cm * 50cm ketrecet jelent.

Nem szabad hogy emeletes legyen, mivel a hörcsögök állandóan másznak,szöknének így megüthetik magukat. És mivel ők zsákmányállatok, ezért nem is mutatják, ha megsérültek. A rácsos ketrecen elég könnyen felmásznak, és leeshetnek.

A legtökéletesebb megoldás és egyben a legolcsóbb ha veszel egy IKEA-ból egy ilyet és lefektetve használod. Tökéletes a hörcsög számára, nekem is ugyan ez van:


[link]


Minden nap legyen friss víz neki, megfelelő lehet a golyós itató is, de legyen egy pici lapos tál is neki, mert a természetben is a földről tud inni.


Ami még nagyon fontos, hogy legyen neki egy kereke ami legalább 30cm. Ha kisebb akkor a gerince görbülhet ami később problémás lesz számára. Aminagyon fontos, hogy ne fémből legyen és főleg ne rácsos kerék. A legjobb ha találsz neki egy fából készültet.

Itt megtalálsz minden információt róla:

[link]


Nagyon fontos, hogy legyen neki egy kis faház betéve, ahová berendezkedhet.

Kerülni kell a vattát és egyéb dolgokat amik bele ragadhatnak a pofazacskójába.


Kajából az a legjobb ami minnél több magkeverékből áll. Ne adj neki sok gyümölcsöt, mert megbetegedhet tőle. Én Angliában lakok itt mindig Witte Molen Puur Hamster Food-ot veszek neki. Próbálj hasonlót találni otthon.


Vehetsz neki mindenféle fából készült dolgot, nagyon fontos hogy koptassa a fogát valamivel. Rakhatsz be neki hörcsögöknek való csövet abban nagyon szeret bújni.


Ami még fontos, hogy a takarítást meg kell ejteni kb 3-4 hetente 1szer. De soha nem szabad egyszerre az egész ketrecet kitakarítani csak a felét. Ha mindent kitakarítassz neki elveszti az terület szagát és stresszes lehet, amitől beteg lesz. Ha bármi kérdésed van nyugodtan írj :)

2021. nov. 7. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Maya Bunnyheart ***** válasza:
80%

Hörcsög imádók: itt minden helyes infó megtalálható.

[link]


Hörcsöginfó: az egyetlen weboldal ahol helyes infók vannak

[link]


Táp illetve nasik és egyéb felszerelések:

[link]


Tenyésztők: Pezsi - aranyhörcsög

Smallsteps - dzsungáriai törpehörcsög

Illetve ha esetleg gondolkoznál örökbefogadáson is akkor Hörcsögmentés.

2021. nov. 7. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%

Palacsintával lehet előcsalni, ha eltűnik a lakásban! /lásd. A szeleburdi család c. film 🤣

https://www.youtube.com/watch?v=7tKMSdGredY&t=56s


Nálunk is többször eltűntek. Kimásztak a terráriumból. Hihetetlenül ügyesen megoldják. Egyszer a kétajtós szekrény mögé bújt el. Mire megtaláltuk és elhúztuk a bútort, 2 nm-en leszedte a tapétát és abból épített magának fészket. 😮😏🙃

Volt playmobil váram, abba betettem őket és ott mászkáltak. Imádták!

2021. nov. 7. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszokat
2021. nov. 7. 09:18
 5/7 anonim ***** válasza:
95%
A horcsoginfo a legjobb hörcsögös weboldal. Azt olvasd át alaposan. Illetve a 4.500 fős Hörcsög imádók csoportot javaslom én is Facebookon. Bátran keresd fel a Hörcsögmentést is! Szívesen segítenek minden kérdésedben és tudnak képeket is küldeni inspiráció gyanánt. Nekem is rengeteget segítettek. 😊 A Pezsi az egyetlen normális arany tenyésztő az országban.
2021. nov. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2021. nov. 7. 14:45
 7/7 anonim ***** válasza:
70%
Volt már jó pár dzsungi hörcsögünk, eddig mindegyik nagyon tiszta, rendes volt, 1 helyre, 1 sarokba pisilt. Ugyebár főleg a pisijük nagyon büdös. A mostani testvérpár bár külön ketrecben vannak, mindkettő a házába pisil, kakil és így pár nap múlva irtóra büdösek. Én eddig úgy tudtam, a hörcsög tiszta állat. A házuk almához például szinte sosem nyúltunk, egy az egyben csak áttettük takarításkor, hogy ne veszítse el a saját szagát és most erre képtelenek vagyunk. Normális ez?
2021. dec. 9. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!