Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért fél ennyire a tengerimal...

Miért fél ennyire a tengerimalacom?

Figyelt kérdés

Csütörtökön kaptam a tengerimalacomat, de még mindig nagyon fél, még attól is, ha csak aketrecében próbálom simogatni. Ha kiveszem ott mard ahova leteszem, nem mozdul és folyamaotsan remge. Nem fogad el ennivalót, csak a ketrecében, ha leteszem. Mindentől megijed, ha például kinn van és felállok mellőle összerezzen.:(

két hónapos még.

Türelemtlen lennék? Normális, hogy ennyire fél?


2010. szept. 4. 12:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
valamelyik csaladtagid nem sziokta molesztalni,
2010. szept. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Neeem dehogyis, nagyon szeretjük!
2010. szept. 4. 12:10
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem az egyik tengerimalacom is ilyen volt, nagyon félt, de már megbarátkozott velünk, semmi baj nincs vele. Adj neki időt, pár napig még ne nagyon piszkád, utána is azt próbáld csak, hogy kaját adsz neki kézből. Ne tápot, inkáb vmi zöldséget/gyümölcsöt, mert az nagyobb, nem kell olyan közel mennie a kezedhez. Utána ha már nem fél, simogatsd, ha azt is hagyja, akkor emeld fel. Sok sikert, minden rendben lesz vele. :)
2010. szept. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Gerbilgirl ***** válasza:

Helló!


Ez azért van, mert még a környezet új számára. Egy darabig ne vegyétek ki, hanem csak a helyén beszéljetek hozzá, és néha tegyétek be a kezeteket, hadd szokja a szagotokat ( ha ketrece van,akor a ketrec elé is teheted). Az én malacomnál is ez volt, aztán egy hónap múlva már úgy bámult ki a terkójából, mikor lesz neki víve alma :D Csak türelem kell.

2010. szept. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Jó rendben. köszönöm:) megnyugodtam:$
2010. szept. 4. 12:16
 6/13 anonim ***** válasza:
Először nézz hosszan a szemébe,majd az arca felől közelítsd meg a kezeddel,ha meg akarod simogatni.Hagyd hogy érezze a szagodat és simogasd meg.Nálam ez bevált és összehaverkodtunk a jószággal! :DDD
2010. szept. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
mlg új neki a hely még nem szokta meg teljesen de idővel megszelídül
2010. szept. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:)
2010. szept. 4. 13:58
 9/13 anonim ***** válasza:
Én pár hete kaptam a tengerimalacomat. Ő is fiatalka még.:) Mikor hazahoztam, ő is ilyen volt napokig, de nem sokáig, max 1 hét volt, hogy megszokja az új helyét. Csak az elején sztem még ne nagyon vedd ki, hagyd, hogy megszokja az új helyét. Ha megszokta, és már nem fél, utána nyugodtan kiveheted és futkározni fog.:) Az elején enyém is ilyen volt, meg se moccant, most meg már össze-vissza ugrál, futkos. Türelem... :)
2010. szept. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Oké köszi:)
2010. szept. 4. 16:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!