Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen gyakran takarítjátok a...

Milyen gyakran takarítjátok a tengerimalacotok ketrecét?

Figyelt kérdés

Nekünk 2 db tengerimalacunk van, de 2 naponta muszáj a ketrecet takarítani, mert egyszerűen tele van pisivel (alul tocsog). Sajnos nem is egy helyre ürítenek. Nem tudjuk miért van ez, mert másoknak még több tengerimalacuk van, és ritkábban is takarítják őket.

Ti hány naponta takarítjátok?


2010. szept. 5. 13:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem 1 törpenyuszim van,de kb ő is annyit pisil mint 2 tengerimalac,én is 2 naponta takarítom, néha rakok a forgács alá macskaalmot, hogy beszívja, de azt meg nagyon nehéz kikaparni a ketrecből:)
2010. szept. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem is 2 tengerimalacom van és 1 héten 2-szer takarítom őket (szerdán és szombaton). Az enyémek kb. 5 nappal a takarítás után lesznek büdösek.

Az, hogy a tieid ilyen hamar büdösödnek annak az lehet az oka, hogy nagyon sok gyümölcsöt adsz nekik és még vizük is sok van, vagy, ha kevés a forgácsuk.

Én minden nap adok nekik gyümölcsöt, vagy ahelyett szénát. És mindig van vizük.

Mennyi gyümölcsöt adsz nekik? Sok forgácsot raksz be nekik, vagy épphogy van az alján mindenhol? Jah és mekkora a ketrec? (mert az is lehet, hogy túl kicsi és azért)...

2010. szept. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Mindennap kapnak friss gyümölcsöt és zöldséget(paradicsom, uborka,répa,barack), és folyamatosan van vizük is. Széna is mindíg van a szénatartóban. Gondolod, hogy a sok lédús zöldség és a víz miatt pisilnek ennyit?

A ketrec aljára rakunk újságpapírt és arra a forgácsot, hogy teljesen befedje, szóval azzal sincs gond.

A ketrecnek a pontos méreteit most nem tudom, de azt mondták, hogy 2 malacnak még pont elég nagy.

A macskaalmot tényleg elég nehéz kikaparni, azt mi is próbáltuk, ráadásul nem is segített sokat :S


Köszönöm a válaszokat:)

2010. szept. 5. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!