Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan legyenek a tengerimalacok?

Hogyan legyenek a tengerimalacok?

Figyelt kérdés

3 malackát szeretnék, de nem tudom, hogyan kéne.

Úgy tudom a fiúk szelídebbek, főleg ha ivartalanok. De 3 fiú nem veszne össze? Vagy ha van korkülönbség akkor nem fognak veszekedni? Mennyi legyen köztük?

Ha lány is szelíd, akkor hogy legyen a felállás, korkülönbség, melyik legyen előbb?

Köszi.


2021. dec. 8. 15:45
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem először csak egy legyen, utána kitapasztalod, hogy elfér-e még kettő.
2021. dec. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

3 fiú semmiképpen, soha. Az esély arra, hogy az működjön gyakorlatilag egyenlő a nullával.


A szelídséghez az ivarosságnak semmi köze. A tengerimalacok ivarossága csak a nemzőképességet jelenti.


Ha 2 fiút szeretnél (többet nem lehet), akkor az egyik minimum fél éves, a másik még pár hetes baba legyen. Ebben a párosításban a nagyobb automatikusan domináns lesz, később ritkább a probléma.


Két egyidős fiúnál kb 50-50, hogy felnőttként hogy fognak viselkedni. Lehet, hogy semmi baj nem lesz, lehet, hogy szét kell őket választani örökre. Nem ajánlom.


Egy fiú élhet több lánnyal is, de csak ha ivartalanítva van.


Két lány élhet együtt, ha az egyik dominánsabb, a másik kevésbé.


A legbiztosabb az ivartalanított fiú, ivaros lány páros.


Ha van kérdésed, írj nyugodtan.

2021. dec. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ui: két fiú és egy lány nem élhet együtt, mert szintén szétszednék egymást.
2021. dec. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Akkor, ha 3-at szeretnék, akkor két jól megválasztott lány és egy fiú.

Vagy lesz két külön helyen 2-2 fiú.

Annak van értelme?

2021. dec. 8. 17:29
 5/7 anonim ***** válasza:
92%
Inkább az első variáció, azzal gyakorlatilag biztos, hogy nem lesz baj. A háremben lehet majd több lány, akár 3-4 is, ha óriási helyed van, a lényeg, hogy egy fiú legyen fixen. Az ivartalanítási súly elérése és az azutáni gyógyulás amúgy elég sok idő, úgyhogy a legegyszerűbb, ha az egyesülettől hozol egy neked tetsző összeszokott párost (ott a fiú már nyilván ivartalanítva van), és megkérdezed, hogy van-e még lány, akit tudnának neked ajánlani. Legalábbis én nagyon ajánlom az egyesületet, állatkereskedés meg egyéb helyek semmiképpen.
2021. dec. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi
2021. dec. 8. 17:49
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is a "hárem" felállás a legjobb, de minden malacnak más a személysége, alapjáraton az ivartalan hím a domináns és ha a két (vagy több, volt olyan malacunk aki 5 kifejezetten hisztis malachölgy mellett is megállta a helyét) lány veszekszik ő tart rendet. Na most láttam olyan nőstény malacot aki a legnagyobb "kihaénnem" hímet is lenyelte keresztbe szóval vannak extrém esetek de elég ritkák, de a malacvédőknél fogadhatsz örökbe már összeszokott csapatot vagy párost ahol már tudják hogy jönnek ki egymással a malacok.
2021. dec. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!