Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyúl tartásának milyen...

Törpenyúl tartásának milyen hátrányai és előnyei vannak?

Figyelt kérdés

Sokat kutattam a téma után, de a tapasztalatok is hasznosak lennének.

Nimfa papagájt terveztem volna venni párban de sokan mondták gondolkozzak el. Így a törpe nyuszikra esett a választásom.. Párban vagy egyedül érdemes őket tartani?

Benti nyuszi lenne vagy lennénel, mennyire "veszélyes" a bútorokra, kanapéra/ágyra és a parkettára?

Két cicám van kinti benti cicák, ha ketrecben van a macskákkal lehet egy szobában?

Mennyire társas lény? Tényleg kötődik az gazdájához szorosan?

Előre is köszi a válaszokat^^



2021. dec. 11. 15:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

1.Butorokat szet is raghatja szoval sokaig ne hagyd oket felugyelet nelkul

2.Jobb ha nem egyedul van mert tarsas leny a nyuszi

3.Nem biztos hogy ki fog jonni a macskaval

2021. dec. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

Igen,kotodik a gazdihoz

Amugy nem jo ha be van egesznap zarva a ketrecbe,ki kell mindennap engedni hogy mozogjon

2021. dec. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Macska mellett ne tarts szerintem nyulat. Nyúlnak nem elég, ha ketrecben van, ki kell engedni mozogni. A macska ragadozó, egy pillanat elég, amikor nem nézel oda, beoson és megfojthatja a nyulat. De még ha mindig ketrecben is van az a szerencsétlen nyúl, akkor is érzi a macska szagát, látja folyton a ketrec körül sündörögni, fél a macskától, folyamatos stressznek tennéd így ki. Én nem javaslom.
2021. dec. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%

Nekem van 2 nyuszim és egy cicám. A nyuszik szabadon vannak a szobában, nyitott ketreccel. Nincsenek elszeparálva a cicával, jól megvannak, viszont az tényleg igaz, hogy van benne rizikó, mert egyáltalán nem biztos, hogy jól kijönnek majd. Nálam a nyuszik voltak előbb, amikor a cica ide került, még kisebb volt, mint a nyuszik. Most van olyan, hogy a nyúl negkergeti a 4szer akkora macskát.

Ha a nyuszinak van rágoja (faág, karton), akkor nem rágja nálam a butort, tapétát. A vezetékeket viszont el kell dugni, gégecsövezni.

Mindenképpen párban javaslom, és úgy, hogy naponta legalább 3 órát kiengeded, különben állat kínzás.

2021. dec. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Igy van
2021. dec. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi, hogy ha ketrecben is van, nem szerencsés a macskákkal egy szobában tartani, amig össze nem szoknak, egészen biztosan nem, mert a nyuszi rettegni fog, és ketrecen kívülröl is okozhat sérülést a macska, arról nem beszélve, hogy ha kijáros, bevihet olyan korokozokat, amitől a nyuszi elpusztul
2021. dec. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%
Meg ha a macska kinti-benti, akkor sok dolgot elkaphat tőle a nyuszi, és férges is lehet tőle...
2021. dec. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, a nyuszi érdekében mégis a papagáj mellett döntöttem.

Köszönöm szépen a sok hasznos választ!

2021. dec. 12. 07:35

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!