Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit lehetne kezdeni a denevére...

Mit lehetne kezdeni a denevérekkel?

Figyelt kérdés

Egy régi házat újítottunk fel még 3 éve. A régi mennyezet (én úgy emlékszem hogy nem volt lyukas...) alá raktunk gipszkarton-mennyezetet, a tartólécek között szigetelés ( kőzetgyapot) van. Pár hete kezdtünk hallani a mennyezetben furcsa hangokat, először csak olyat, mintha egy darázs repülne benne, de nekem hihetetlen hogy ott bármi is elközlekedik. De mostmár olyan bátor az a valami, hogy nem csak villámgyorsan közlekedik a gipszkarton fölött, de már hangjuk is van: mint a denevér. Más állat nem is nagyon tud feljutni a padlásra egyébként. Itt viszont meg vagyok lőve: onnan vajon hogy lehetne kikergetni őket? Lyukak vannak a mennyezeten, mert spot-lámpák vannak. Én attól félek hogy kilyukasztják a gipszkartont. Ez valós félelem?

Tehát a helyzet: a régi és az új mennyezet közé jutottak be valahogy, konkrétan a fejünk fölött az 1 centis gipszkartonon másznak...


2021. dec. 17. 22:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%
Nem patkányok? Azok szoktak az ilyen helyekre befúrni és Forma1 versenyeket rendezni.
2021. dec. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%

Nem biztos, hogy denevér.

Lehet patkány, és lehet ám nyest is.

2021. dec. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%

A denevérek telelnek normális esetben, hibernálva lógnak amíg nem lesz újra repülő rovar, amit megehet.

Inkább más állat lesz az, nyest, nyuszt, patkány...

2021. dec. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%
(...a denevérrel meg most, a téli álmuk alatt kb. semmit se tudsz csinálni, lévén védettek... Majd tavasszal, szaksegítség tudja megoldani.)
2021. dec. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Az még jobb, mert azokat legalább ki lehet írtani.
2021. dec. 17. 23:12
 6/17 anonim ***** válasza:
68%
Kivéve, ha bedöglik a gipsztáblára.. 🙈 méreg kizárva.
2021. dec. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
Ecet kell azt kerülik
2021. dec. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
Ha ők bejutottak, te is be fogsz
2021. dec. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
50%
Én a helyedben nem merném bántani őket,nehogy Batman bosszút álljon.
2021. dec. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
14%
HIába a lepontozás. a rágcsálók kerülik az ecetet. ki kell próbálni ha nem hiszitek nálunk bevált.
2021. dec. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!