Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyuszim véletlenül bambusz...

A nyuszim véletlenül bambusz leveleket evett. Azt olvastam hogy mérgező. Most meg fog halni?

Figyelt kérdés
2021. dec. 27. 10:48
 1/6 anonim válasza:
35%
Nem. Koalává fog csak változni.
2021. dec. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
98%
Ha sima bambusz volt akkor nem valószínű hogy baja lesz. De a fehérszélű sárkányfa (angolul lucky bamboo) ami úgy néz ki mint a bambusz, de valójában nem az, mérgező nekik.
2021. dec. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Inkább pandává, de komolyra fordítva a szót, vidd el hozzáértő állatorvoshoz (exotikus állatokkal foglalkozó) mondd el mi történt, mikor és mennyit evett és tapasztaltál-e viselkedésváltozást, vagy produkál-e már valamilyen tüneteket a nyuszkó.


Habár én azt találtam, hogy csak a bambuszrügy mérgező (ki tudja miért... ezekben sosem bízok, hogy csak a friss hajtás mérgező) és csak az igazi bambusz, egy telefont megejtenék, ha nem tapasztaltam változást.


Plusz - ez ne hajtsa a hanyagságodra a vizet kérdező - de sok mérgező növény csak az állat meghánytatásáig, hasmenéséig jut el, nem feltétlenül halálos. Csak perpillanat erről a bambuszról sehol nem írják, hogy milyen mechanizmussal, vagy milyen tüneteket okoz, és egylapon említik a tiszafával, az egyik legmérgezőbb növénnyel meg mondjuk a burgonya levelével, ami tényleg csak fosat.


Fontos viszont figyelembe venni, hogy egy nyúlnál már ezeket is kúrálni kell (orvosi iránymutatással), mert mint növényevő állat, borzasztó érzékeny a bélflórájának összetételére, aminek változására, a belek nem megfelelő működésének következtében el is pusztulhat.


Ömlengésem lényege: Konzultálj az állatorvosotokkal!

2021. dec. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

#1, a koala eukaliptuszt eszik, a panda eszik bambuszt...

Kérdező: [link]

szóval a bambusz _rügye_ tartalmaz némi cianidot, hasonlóan a sárgabarack-maghoz. De ritkán szokott halálos mérgezést okozni... persze érdemes állatorvosnak megmutatni, ha van rá mód.

2021. dec. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az elözöeket még annyival egészíteném ki, hogy rengeteg féle bambusz létezik és nem mind egyforma élettani hatású.
2021. dec. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
48%
igen
2021. dec. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!