Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Jól etetem a nyuszimat?

Xakzxaxaja kérdése:

Jól etetem a nyuszimat?

Figyelt kérdés
Sziasztok, két nyuszim van. Egy törpe és egy rendes (Illetve a rendesnek elvileg az egyik szülője törpe de a nyuszim óriási ezért ezt nem igazán veszem figyelembe). Nem tudom, hogy jól etetem e őket ebben kérnék segítséget (nem kérek negatìv visszajelzéseket hirtelen kaptam csak nyuszikat és lehet teljesen hülye vagyok ezért kérdezem itt meg). Reggel kapnak 1 marék tápot (és néha este egy fél marékot), kapnak sok szénát, illetve minden nap kapnak egy répát meg esetleg egy kis almát. Nem tudom hogy sok e az ha minden nap kapnak 1 (van hogy 2) répát, almát. Még annyiban szeretnék segítséget kérni hogy hogy tudnám lefogyasztani a nagy nyuszimat (mivel szerintem elég duci)?

2021. dec. 30. 20:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kevesebb alma, kevesebb repa. :) Az alma tele van cukorral, a repatol meg hasmenesuk is lehet, tevhit, hogy a nyul elel kaposztan meg repan. Milyen tapot adsz nekik? Az sem mindegy. Tarthatsz heti 1-2 szenanapot, amikor nem kapnak semmit, csak szenat. Ha teheted, majd tavasszal/nyaron szedj nekik az udvarrol fuvet olyan helyrol, amit nem pisil le kutya, cica.

Egyebkent a tap adagolasod jo, ha jo tapot esznek.

Meleg szivvel ajanlom a facen a Torpenyuszisok vagy a Nyulak kedveloi ide csoportokat, nagyon sok mindent lehet tanulni, kerdezni, segitseget is kapsz barmikor, barmiben.

2021. dec. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az irány jó. Répa és alma nem kell minden nap, nem is kell belőle sok.

Legfontosabb a széna, hogy az jó minőségben és mindig előttük legyen, nagyon fontos a belek rendes működésének szempontjából.


A dagi nyuszkótól meg meg lehet vonni a tápot, vagy csak nagyon keveset adni belőle, illetve lehetőleg próbálj neki több mozgást biztosítani.


1-es tökéletesen leírt mindent, annyival kiegészíteném a válaszát annyival, hogy friss zöldet csak fonnyasztva, kis mennyiséggel kezdődően fokozatosan érdemes bevezetni, de sajnos így is hajlamosak tőle felfúvódni, ezért óvatosan. Különben nagyon szeretik a pitypangot/gyermekláncfűnek a levelét, szóval ha teheted, szedj azt nekik.

2021. dec. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Maya Bunnyheart ***** válasza:
100%

Milyen tápot kapnak? Mennyi idősek?


Legfontosabb kaja a széna(hozzászoktatás után a friss fű is)


Tápok

Kor szerint vannak: 8 hónapos korig junior, utána adult vagy sensitiv


A jó tápot innen ismered fel: min 20% rosttartalom, gabonamentes, egyforma zöld pelletekből áll.


Jó márkák: BunnyNature Rabbit dream basic/herbs, Beaphar Nature nyúltáp, Versele laga cuni complete


Zöldség/gyümölcs inkább csak nasi, naponta max egy dobókocka méretű darab mehet.


Ami egészséges nasi a nyusziknak azok a gyógy és fűszernövények: kamilla, citromfű, oregánó, bazsalikom, kakukkfű, rozmaring, sárgarépa zöldje, petrezselyem (ebből csak kevés)

Lépj be ide: [link]

2021. dec. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Széna mindig legyen előttük, akkor is ha csak lehúzzák a padlóra. Almát és répát kevesebbet adj nekik. Mondjuk hetente egy jól lerágott almacsutkát kapjanak ha van, répából pedig jó nekik a héja is, lehetőleg ne frissen, hanem kicsit szárítva.


Tápból nem tudom mit használsz, a versele laga tápjai nagyon jók. Én a törpenyulamnak fél evőkanályni tápot adok reggel és este. Lehetőleg ne lucernatáp legyen, mert az hízlal.

2021. dec. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

Tavasztól nyár végéig szedhetnél kákicsot neki a kertben, az én nyulam imádta.


A kedvenc nasija a lilakáposzta volt, de nagyon büdös volt a kakija és pisije tőle.


Gyümölcsöt ritkán adtam neki, nem jó nekik a sok cukor és ez kis termetű állat, neki tényleg sok.


Széna mindig volt bent. De jó helyről vedd, mert a rossz széna nem jó nekik: poros/barna/ázott/penészes/nincs jellegzetes széna szaga.


Oroszlánfejű törpenyúlról beszélünk egyébként.

2021. dec. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Káposztát kérlek ne reklámozzunk, iszonyat veszélyes felfúvódás szempontjából!
2021. dec. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A táp jó, de heti egy zöldség, gyümölcs elég...

És nyilván sok széna

2022. jan. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!