Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy vegyem rá,hogy igyon,egye...

Hogy vegyem rá,hogy igyon,egyen,be vegye a gyógyszert?

Figyelt kérdés

Lány törpe nyuszim tegnap lett ivartalanítva.Ébredést követően haza is hozhattam egész nap fekszik,alszik.Keveset iszik és enni sem hajlandó.Az orvos szerint ez normális és nem mondott semmit arra,hogy miként adjam be neki a gyógyszerét,felhívtam de nem nyugtatott meg csak még idegesebb lettem tőle.

Néha odébb ugrál,tisztítja magát és a fájdalom csillapítót is elnyalogatta(zselé állagú).

Valami tanács,hogy mit tudnék vele tenni.Legalább a gyógyszerét vegye be,és a vizbe is kellett öntenem valami port amit meg kellene innia de hozzá sem nyúl.Már próbálltam fecskendővel de eltolja,lehajtja a fejét.



2022. jan. 11. 13:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
52%

Kicsit erélyesebben esetleg ha próbálnád megitatni?Bár ha nem akar inni akkor csinálhatsz te bármit.Próbáld simogatni,szeretgetni mást nem tudsz tenni

Szerintem 1-2 nap és magától enni,inni fog ne idegeskedj

Az nagyon jó hogy legalább a fájdalomcsillapítót elfogyasztotta mert jobb lesz utána neki

2022. jan. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%

Pedig fecsivel bele kell tuszakolni a szájába. Apránként, óvatosan, de határozottan. Lehet rá(d) fog harapni, de hát egyszer van ilyen...


Plusz ennie kéne, az nem jó egyáltalán, ha nem eszik napokig. Széna legyen előtte!


Ha nem bogyózik, nem eszik, akkor én elkezdeném kényszer-etetni.

2022. jan. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
76%

Kényszeretetés: [link]


Érdemes Trovet, Trovet Recovery, Oxbow Critical Care-el etetni, ezek a legjobban ehhez

2022. jan. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
79%

Én biztosan nem mernék egy frissen műtött érzékeny kisállattal nem az orvos kifejezett utasítására bármit is tenni.

Nehezen tudom elképzelni hogy megkérdezed az orvostól egyenesen, hogy hogy add be a gyógszert és ő nem válaszol semmit. Ha mégis így van, vidd vissza a rendelőbe vagy keress másik orvost.

2022. jan. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Az se semmi, hogy rögtön ébredés után már a kezedbe nyomták, hogy "neszevigyed".
2022. jan. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Muszáj ennie! Ha nem eszik, leáll az emésztése, és belehal!


Bármit, amit szívesen eszik. Adj neki valamilyen nasit, gyümölcsöt, fűszernövényt, pl. kaprot, petrezselymet.


A vizet fecskendővel add neki, a szája oldalán a metszófoga mellett tudod benyomni neki.

2022. jan. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Milyen gyógyszert kap? Ilyenkor Meloxidylt, és probiotikumot(BioLapis, Gastroferm) kapnak jellemzően. Utóbbi por, melyet vízben oldasz fel.
2022. jan. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Az orvos nem tud kijönni.

Már kezd elfogadni 1-1 falatot de inni nem akar és nemtudom megmutatni mert nem engedi,hiába próbáljuk.Pisilt és kakilt is,kevesebbet mint szokott.


BioLapis-t kapott de nem issza és Meloxoralt meg Enrobactint az utóbbi napi 2x de a reggeli adagot is alig tudtam beadni,felvizeztem hátha rossz az íze de félek baja lesz ha nemtudom oda adni amit kell.

2022. jan. 11. 20:52
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Ki mondta, hogy hívd ki az orvost? Jól felszerelt orvosi rendelőbe vidd a nyuszit, ez volt a tanács. Remélem nem valami házhoz járó lódoktorra bíztad a műtétet.
2022. jan. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
91%

Sürgősen kényszeretesd! 6-8 óra nem evés esetén a máj, és a vese is károsodhat

Megfelelő tápokat írtam már, ezen felül fecskendőre lesz szükség

Langyos vízben feloldod, sima Trovetet leforrázod és hagyod állni amíg kihűl kicsit

Tekerd törcsibe, vagy óvatosan nyúlj a mellkasa alá, lehetőleg oldalról a szájába nyomva a fecsi tartalmát(1ml fecskendő a legjobb, de én március óta sehol nem kaptam, így a 2ml is megteszi)

Határozottnak és erősnek kell lenned most lelkileg is, az etetés és gyógyszerezés ilyenkor nagyon fontos

Másik egzos dokit mindenképp hívj fel.

2022. jan. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!