Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi lehet a nyuszimmal?

Mi lehet a nyuszimmal?

Figyelt kérdés
Van 4 törpenyuszim. 2 fiú 2 lány. Az egyik lejátékosabb most teljesen megváltozott. 13 hetes, nagyon játékos volt, de 2 napja csak szinte gubbaszt. Eszik is bogyózik is, de valamiért semmi kedve alig jön a ketrechez. Majdnem minden nap kiengedem őket ugrálnak össze-vissza. Az este is kiengedtem őket de ő csak gubbasztott,feküdt, aludt. Hasa nem kemény. Mi lehet a baj? 😭

2022. jan. 17. 20:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Hasonlot en is tapasztaltam az egyik nyuszimmal mar ketszer is csak o a tetejebe alig evett.1-2 napig ez ment aztan visszatert a regi kerekvagasba tehat jatszott,ugralt mint elotte.Nem tudom mi lehetett vele de azota is jol van halisten😀

Ha nagyon aggodsz akkor vidd el orvoshoz

2022. jan. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
73%
Szia! Nekem egy nyuszim van lassan 4 éve. Azóta párszor előfordult ez nálunk is. Ő nem evett, gubbasztott. Párszor a vedlés volt az oka, szerencsére nagy baj nem lett belőle, pocakmasszázs, szőroldó és jobban is lett. De volt, hogy minden ok nélkül egy-egy napig így viselkedett, utána mintha mi sem történt volna, minden rendben volt. (Hozzáteszem tényleg egy-másfél napig tartott ez, viszont ha 2-3 napnál is tovább tart, orvoshoz vidd el mindenképp)
2022. jan. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%

Nem nem....nem várunk 1-2 napot. A nyusziknál minden perc számít... És sajnos front van. Bélleállás oka lehet szőr,azaz vedles, frontok, fogprobléma.

Ne itt kérdezzetek nyuszikról ... torpenyuszisok csoportunkban segítünk !!!!


Remélem van otthon nyuszi patika.. meloxydil kell neki , kutyás cicás jó csak más az adagolás.

Nyuszis probiotikum fibreplex paszta.

Tartsátok melegen , pocak masszázs ha a hasa nem puffadt és engedi , espumisan cseppek is mehetnek neki ha a pocak kemény.


Dokihoz kell vinni. A legjobb az egzotikus orvos de több doki is tud ellátást adni leállás esetén.

Általában ez meloxydil, cerucal, infúzió.


Keress meg priviben !

Nem szabad várni nyuszinál ezzel!!! Azért nem mert annyira felgázosodhatnak hogy elnyomja a gáz a szerveket a levegő...halálos is lehet.


Ha most nincs ügyelet akkor kiírhatjuk csoportba szerezni kell meloxydilt!

Írj !

2022. jan. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%

Hármas vagyok , félre olvastam a kérdésed ne hari. Azt láttam hogy nem eszik , de eszik akkor ezek szerint.


Fogyelgessétek őt ! Mozgassátok meg ,játszatok vele . Bogyók milyenek ?

2022. jan. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
72%

Jól írja a 3-as, nyuszinál nem várunk, mert ha nem eszik és nem bogyózik, nagy eséllyel már nem is éri meg azt a pár napot!

Ha eszik és bogyózik, akkor simán lehet a front, időjárásváltozás, vagy bármi. Nekem két nyuszim van, náluk is előfordul olyan nap, hogy nem olyan mozgékonyak, de viszont nem mindegy, hogy gubbaszt (=ébren van, néha akár helyezkedik is, és nem reagál a megszokott módon a külső ingerekre) vagy alszik. Nálam inkább aludni szoktak ilyen helyzetekben. A gubbasztásnál már el kell kezdeni a megelőzést. Biolapis a vízbe, ha isznak, ha nem, akkor fecsiből szájba. Ha eszik, akkor maradj a széna+táp kombónál legfeljebb, esetleg szőroldó paszta, ha nem eszik, már kényszeretetés. Ugyanis ez kritikus pont, és megelőzni sokkal könnyebb, mint aztán szaladni az állatorvoshoz.

Ha nem eszik, nem bogyózik, akkor meg nincs várakozik, hanem menni kell, mert a tünetrejtő viselkedés miatt nem tudod ránézésből megmondani, mennyire súlyos a gond.

2022. jan. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek aki írt. Hála Istennek eszik is iszik is. A bogyók teljesen normálisak, nem megy a hasa, ninca felpuffadva, csak egyszerűen nem olyan aktív. Most egy fél órája kiengedtem a ketrecből, és szaladgált. A ketrecbe olyan nyugis. Remélem minden rendben vele ❣️
2022. jan. 17. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!