Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért nem sajnálja az egeret?

Miért nem sajnálja az egeret?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Ez elég szomorú téma lesz. Ma reggel derült ki hogy egér van a házba. Pontosan a kanapé mögött. És apukám mérget tett ki neki amit aztán nem evett meg és ma este kihúzták a kanapét és amikor kijött seprűvel meg felmosóval agyon csapták. Szegény amilyen gyorsan tudott csak menekült. Próbáltam apa és a tesóm elé állni hogy az egeret ne tudják elkapni de aztán az egér beszaladt a kanapé alá és ott már nem tudtam neki segíteni. Nagyon sajnálom hogy nem tudtam mit tenni. Egy műanyag dobozba is kivihettük volna de ők agyon akarták csapni. És egyikőjük se sajnálja a dolgot még lelkiismeret furdalásuk sincs. Hát megöltek egy állatot. És minthogyha misem történt volna utána mentek a dolgukra. Tesómmal beszéltem hogy nem sajnálja-e és hogy nem megy-e el gyónni de nemet mondott. Tudom hogy kártevő de olyan aranyos volt. És olyan pici.😔

2022. jan. 21. 21:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
remélem azt a húst is sajnálod amit megeszel
2022. jan. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Itt nem erről van szó. Ha végignéznék pl. egy disznóölést azt is sajnálnám. De azt egy pillanat alatt megölik. Konkrétan nem is érez semmit.
2022. jan. 21. 21:21
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

De azt egy pillanat alatt megölik. Konkrétan nem is érez semmit


Azt csak hiszed...


Az egér kevesebbet szenvedett, mint egy disznó.

2022. jan. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%

Ha agyon csapták, akkor az elég gyors és aránylag fájdalommentes halál volt.

Amúgy egyet értek az elsővel, azokat az állatokat nem sajnálod? Voltál már vágóhídon vagy dolgoztál már olyan helyen ahol állatok voltak? Tudod egyáltalán milyen körülmények között élnek majd halnak meg hogy te reggel jóízűen edd a kis szalámid vagy virslid?

2022. jan. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%

Átérzem amit írsz kérdező, mindenkinek más az együttérzőképessége és te még gondolom gyerek vagy és emiatt nem érted hogy miért akarták mindenképpen megölni azt az egeret.

Az egerek kártékonyak mert megrágnak mindent és cserébe mindenhova odakakilnak, veszélyes kórokozókat hordoznak magukon.

Az egerek gyorsan szaporodnak és sok utódjuk lesz. Ami rossz mert kis idő alatt egy egész invázió el fogja lepni a házat és a ház környékét.

Ugye kiakartad vinni egy dobozban. És utána mi lett volna a terved vele?

Kitenni télen? Vagy megfagy vagy visszafut a házba. És akkor megint 0-án vagytok. De ha túl is éli akkor megint menni fog az elszaporodás és az a jövőben megint sok kárt fog tenni.

2022. jan. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%

nekem egy ilyen kis gci rágta meg a fejesem vezetékét, meg a könyvemet

én nem sajnálnám

2022. jan. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%
Erre jó egy cica..na az nem szarozik.
2022. jan. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%

7#

A miénk vagy egy órát játszott egy bébi egérrel, aztán otthagyta a lábtörlőn.


Am a házba betévedt egeret én is agyoncsaptam (miután elkapta egy ragasztó csapda).

Ha nem teszek így kitudja micsoda károkat okoz a kamrában.

2022. jan. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
89%

Megnézném,hogy mennyire sajnálod amikor a reggeli műzlidben egy csoki darab helyett egér sz*rra harapsz.


Kijött,agyon csapták ez teljesen humánus és gyors volt.Az általad említett disznó sokszor több kés szúrást is túlél mire le tudják vágni,vagy épp a súlya nem teszi lehetővé,hogy elmozduljon az adott helyről,így szimplán kivéreztetik még akár úgy is,hogy percekig életben van.

Nagy darab,szívós állat nem olyan könnyű azt megölni mint amilyennek látszik.Sajnálni sajnálhatod,mindenki sajnálja őket,de a kolbász és a szalonna is finom,és nem a fán terem.


Az egér pedig szapora,jobb most egyet agyon csapni mint írtókkal 10-20-50-100 darabot lemészároltatni,mert nem volt szíved megölni az meg egy fél év alatt tele tojta a házat utódokkal.

Betegséget terjesztenek,össze-vissza másznak mindenen (a polcok közt is a tányérokra,poharakba,néha hagynak ott egy kis egérsz*rt vagy egér pisit is ahol járnak,jó esetben nem szárad meg az a kicsi és észre veszed a pohár alján mielőtt iszol belőle..),mindent megrágnak és mindenből fészket csinálnak amiből csak lehet.

Ezek kártevők.Kicsik,cukik,de a legjobb ha nincsenek a lakásban,már pedig önként nem távoznak ha bejöttek.


Jobb is agyon csapni mint pl csapdát kitenni.A hagyományos kb kettévágja amikor lecsapódik rá,az élvefogóból meg hiába teszed ki,vissza jön,vagy abban pusztul el ha nem foglalkozol vele hogy bele ragadt.

2022. jan. 23. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha szükségtelenül szenved az egér, azt én is sajnálom, de ha a csapda gyorsan végez vele, vagy megeszi egy ragadozó állat, azt nem sajnálom. Tudod te milyen károkat tudnak okozni ezek a kis dögök. Ha te azon is sajnálkozol, hogy megeszi egy macska, vagy más ragadozó állat, akkor te vagy 18 éven aluli gyerek vagy, vagy nagyon infantilis.
2022. szept. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!